Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PERASADA” włączyło się w tworzenie „Kącika Babci i Dziadka”

W Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie dokonuje się metamorfoza jednego z  pomieszczeń, w ramach programu „Kącik Babci i Dziadka”, realizowanego przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” przy współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy. Idea tworzenia takich kącików zakłada, że staną się one miejscem spotkań dla Podopiecznych ośrodka, Ich rodzin oraz społeczności lokalnej. Częstochowa jest trzecim miastem po Warszawie i Słupsku, gdzie fundusze pochodzące z grantu firmy METLIFE posłużą stworzeniu przytulnego miejsca spotkań Seniorów. W pomieszczeniu tym, będą mogły się również odbywać wydarzenia kulturalne przeprowadzane w kameralnym gronie.

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PERASADA”, czynnie włączyło się w tworzenie „Kącika Babci i Dziadka”. Rozpoczęła się między innymi zbiórka książek, czasopism popularno-naukowych, płyt winylowych, CD, DVD, które będą mogły służyć Seniorom, korzystającym z „Kącika Babci i Dziadka”.

Jeśli więc dysponują Państwo w/w artykułami nowymi lub używanymi, ale dobrej jakości to prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem.

Tel. 034 364 38 10 osoba do kontaktu Pani Anna Herman

Dom Pomocy Społecznej, ul. Kontkiewicza 2, 42-209 Częstochowa