Wirtualna Polska zaprasza na wystawę organizowaną przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”

“Oblicza Starości w Wielkopolsce” – wyjątkowa wystawa, która oswaja ze starością

3 listopada 2016 roku w Galerii Plenerowej w Warszawie odbędzie się wernisaż wyjątkowej, poruszającej wystawy “Oblicza Starości w Wielkopolsce”. Jej bohaterami są osoby w podeszłym wieku – kobiety, mężczyźni, mieszkańcy wsi oraz miast, profesorowie i gospodynie domowe. Na ekspozycję składa się kilkanaście fotografii i kilkanaście wzruszających historii. Jest to próba innego spojrzenia na starość – pełnego zrozumienia, czułości i podziwu.

Wystawa, która oswaja ze starością

Pomysłodawczynią projektu jest prof. zw. Małgorzata Garda, a wykonawcami studenci oraz osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”. Wpisuje się ona w jeden z programów fundacji: “Oswojenie starości”. Celem programu jest nawiązanie dialogu międzypokoleniowego, docenienie osób przeżywających jesień życia, dostrzeżenie ich ważnej roli w społeczeństwie. “Oswojenie starości” ma uwypuklić doświadczenie, wrażliwość i mądrość starszych osób.

Starość jest piękna

Starość ma wiele twarzy. Jedną z nich jest oblicze pani Barbary. Kobieta pracowała ciężko kilkadziesiąt lat, teraz nareszcie może sobie powiedzieć: “Już nic nie muszę…”. Pani Anna całe życie mieszkała na wsi, zajmowała się gospodarstwem, ale zawsze marzyła o studiach na Akademii Sztuk Pięknych. A może jesteście ciekawi, co należy zrobić, by żyć ponad 100 lat? Recepta pani Jadwigi na długowieczność jest bardzo prosta, chociaż trochę zaskakująca.

Historie pań, a także innych seniorów z Wielkopolski zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii Plenerowej, Muzeum Łazienki Królewskie (wejście od ul. Agrykoli) w dniach 3-30 listopada. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Galerii i zapoznania się z ekspozycją. Listopad jest dla nas miesiącem zadumy i refleksji. To doskonały czas na zastanowienie się nad sensem starości. Wystawa “Oblicza Starości” daje taką szansę, skłania do refleksji, ale jednocześnie daje nadzieję. Wzrusza, zachwyca. Po prostu nie można przejść obok niej obojętnie.

Informacja opublikowana przez   www.portal.abczdrowie.pl 

Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawę.

wszystkie-logotypy-w-jednym