„Miej odwagę podążać za marzeniami”

Kolejna odsłona wystawy “Oblicza starości w Wielkopolsce” dotyczącej starości. Projekt powstał z inicjatywy prof. Małgorzaty Gardy. Realizatorami są studenci i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na fotografiach, wykonanych m.in. przez studentów, widnieją postacie seniorów.

Tylko do 30 listopada 2016 roku będzie można oglądać wystawę w Galerii Plenerowej od strony ulicy Agrykoli, Muzeum Łazienki Królewskie. Organizatorem akcji jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Partnerami wydarzenia są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy

Przedstawiamy skromną sylwetkę Pani Anny Hałas. Urodzona 10 czerwca 1924 roku we wsi Zofia. Ukończyła szkołę podstawową i średnią w Sompolnie. Studiowała w Częstochowie, pracowała i żyła w Warszawie jednak cały czas była bardzo związana ze swoim rodzinnym domem w Wielkopolsce. Ostatnie lata swojego życia spędziła na wsi ze swoją, najbliższą rodziną i opiekując się zwierzętami. Jako dorosła osoba aspirowała na studia do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, lecz zabrakło jej odwagi. Malowała hobbystycznie akwarelą dla znajomych i rodzinny..

Fot. Iwona Stasińska

halas