„Twórzmy tak jak serce i rozum podpowiada, ale zawsze według swojej prawdy”

 

W ramach projektu “Oblicza starości w Wielkopolsce” organizowanego przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier” przedstawiamy Państwu postać Seniora, który wystawiał swoje prace na międzynarodowych wystawach.

Prof. dr hab. Jan K. Hrycek, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia artystyczne w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. Studia filozoficzne na Wydziale Teologiczno- Filozoficznym Akademii Papieskiej. Odbył staż studyjny w Royal Academy of Fine Arts w Londynie.

Uprawia Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej I użytkowej. Udział w wystawach indywidualnych, krajowych międzynarodowych w kraju i zagranicą m.in.: w Anglii, Bułgarii, Chinach, Egipcie, Francji, Hiszpanii, Indiach, Jugosławii, Niemczech, Rosji, Słowacji, USA, Szwajcarii, Tajwanie, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pracuje w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Prowadzi Pracownię Malarstwa. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Malarstwa i Teorii Sztuki.

Fotografia autorstwa Prof zw. Małgorzaty Gardy jest częścią wystawy “Oblicza starości w Wielkopolsce” i została wyeksponowana w Muzeum Łazienki Królewskie od strony Agrykoli – można ją oglądać do 30 listopada br. Zapraszamy

Wystawa “Oblicza starości w Wielkopolsce” jest finansowana przez m.st. Warszawę.

pbb_wystawa_fotografi_120x178cm5