JUŻ PONAD 20 000 OSÓB OBEJRZAŁO WYSTAWĘ „OBLICZA STAROŚCI W WIELKOPOLSCE”

W ciągu 3 tygodni wystawę obejrzało już ponad 20 000 osób. Zbiór portretów dotyczących starości będzie można bezpłatnie zobaczyć tylko do 30 listopada. Zapraszamy.

wszystkie-logotypy-w-jednym

W Galerii Plenerowej od strony ulicy Agrykoli, Muzeum Łazienki Królewskie od 2 listopada oglądać można wystawę „Oblicza starości w Wielkopolsce”. Jej organizatorem jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa. Partnerami są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Bardzo się cieszę, że wystawę widziało już tyle osób i mam nadzieję, że ta liczba jeszcze wzrośnie. Ogromną radość sprawiają pozytywne opinie o wystawie i ciepłe słowa, jakie do nas docierają. Starość czeka nas wszystkich i do tego momentu trzeba się dobrze przygotować, choćby przez prowadzenie zdrowego trybu życia. Zależy nam odczarowaniu słowa starość, jego pejoratywnego znaczenia. Stary człowiek nie musi czuć się ani wykluczony, ani nieprzydatny. Starajmy się budować więzi z Seniorami i korzystać z ich doświadczenia, jest ono nieocenione  – mówi Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, organizatorka wystawy.

Projekt „Oblicza starości w Wielkopolsce” powstał z inicjatywy prof. Małgorzaty Gardy. Realizatorami są studenci i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego
w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na fotografiach wykonanych m.in. przez studentów widnieją seniorzy.

– Znając projekt „Oswajanie starości” Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, pomyślałam o stworzeniu zbioru fotografii odchodzącego pokolenia ludzi, których życiorysy są splotem działań zamierzonych i jednocześnie skutkiem okoliczności, na które bohaterowie nie mieli żadnego wpływu. Ich spełnionych i niespełnionych marzeń. Spojrzenia wstecz opartego na doświadczeniu – tłumaczy prof. Małgorzata Garda – autorka koncepcji.

Przy okazji wystawy Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” wydała album ze zdjęciami sylwetek seniorów. Więcej informacji na nowej stronie Fundacji „Porozumienie Bez Barier”: www.fpbb.pl