Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu UAM zaprasza na wystawę “Oblicza starości w Wielkopolsce”

Materiał zaczerpnięty z portalu https://wpa.amu.edu.pl/

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” zaprasza do Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie na wystawę „Oblicza starości w Wielkopolsce”. Autorami prac, które wpisują się w projekt prof. Małgorzaty Gardy „Oswajanie starości”, są studenci i osoby związane z kierowaną przez nią Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu WP-A.

Na ekspozycję składa się 21 plansz, które są artystycznym spojrzeniem młodych ludzi na starość. – Autorzy zdjęć szukali pytań i odpowiedzi także o swoją starość. Szukali podobieństw oraz różnorodności wśród polskich seniorów– tłumaczy Greta Sobolewska, koordynatorka ds. PR i Nowych Technologii Fundacji J. Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier”. – Projekt jest próbą pokazania obrazu Człowieka Starego, a także indywidualności seniorów.

Celem projektu prof. Małgorzaty Gardy jest podniesienie świadomości młodych ludzi – tak mieszkańców Warszawy, jak i odwiedzających miasto – na temat problematyki starości, zmniejszenie poziomu lęku przed tym etapem życia. – Przez ekspozycję seniorów z innego regionu Polski, wskazanie ich doświadczenia oraz wspomnień, chcemy budować więzi międzyregionalno-pokoleniowe i pokazywać najważniejsze aspekty starości – wyjaśnia Greta Sobolewska. – Także poprzez ekspozycję wizerunku seniorów, ich różnorodności i doświadczenia chcemy poprawić wizerunek osób starszych – dodaje.

Oswajanie starości w Muzeum Łazienki Królewskie potrwa do końca listopada.

Foto. Adrian Jarzębowski, Jan Markaczewski

Organizatorem akcji jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Partnerami wydarzenia są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa. Wstęp bezpłatny.

wszystkie-logotypy-w-jednym