„Starość nigdy nie chroni przed miłością, ale miłość chroni przed starością. Dlatego serce nie ma zmarszczek”

Pani Małgorzata Kłobusińska przedstawiła w projekcie “Oblicza starości w Wielkopolsce” artystyczną duszę. Sfotografowała i opisała Panią Alinę Łuciuk jako bardzo zmysłową kobietę o niezwykle ciekawej osobowości.

Pani Łuciuk urodziła się 13.04.1939 r. W swoim pokoju ma ogromną ilość różnego rodzaju przedmiotów, każdy z nich można interpretować osobno, bądź jako całość, bo każda rzecz kryje w sobie wyjątkowe wspomnienia. Modelka jest częścią tego niezwykłego, magicznego miejsca, niczym Alicja w krainie czarów. Pani Ali bardzo brakuje kontaktu z młodzieżą, gdyż jej wnuczki mieszkają daleko. Jak sama twierdzi: „czasami trzeba porozmawiać z kimś młodym …”. Mam wiele wspólnych tematów z Panią Alą, m.in. zainteresowanie sztuką. Gdy tylko dowiedziała się, że zostanie moją modelką, była zachwycona. Dopytywała ciągle kiedy do niej przyjdę i czy zaliczyłam na 5?

pbb_wystawa_fotografi_178x130cm_korekta10

21 różnych osobowości Seniorów udało się zebrać w Galerii Plenerowej od strony ulicy Agrykoli, Muzeum Łazienki Królewskie. Ekspozycja będzie eksponowana do końca listopada br. Organizatorem akcji jest Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Partnerami wydarzenia są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa. Wstęp bezpłatny.