Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na wystawę “Oblicza starości w Wielkopolsce”

Od 5 grudnia 2016 r. do 2 stycznia 2017 r. na banerach przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie wyeksponowana wystawa “Oblicza starości w Wielkopolsce”. Wystawa została przygotowana przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”. Partnerami wydarzenia są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Projekt był finansowany przez m. st. Warszawa.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w Kielcach.

Projekt “Oblicza starości w Wielkopolsce” powstał z inicjatywy prof. Małgorzaty Gardy. Realizatorami są studenci i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na fotografiach, wykonanych m.in. przez studentów, widnieją postacie seniorów. Bohaterowie wystawy zostali pokazani przez pryzmat ich zawodowych i życiowych doświadczeń. Wystawa jest próbą pokazania indywidualności osób starszych oraz budowania porozumienia międzypokoleniowego. Atutem zdjęć jest ich ponadczasowy charakter.

– Znając projekt “Oswajanie starości” Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”, pomyślałam o stworzeniu zbioru fotografii odchodzącego pokolenia ludzi, których życiorysy są splotem działań zamierzonych i jednocześnie skutkiem okoliczności, na które bohaterowie nie mieli żadnego wpływu. Ich spełnionych i niespełnionych marzeń. Spojrzenia wstecz opartego na doświadczeniu – tłumaczy prof. Małgorzata Garda – autorka koncepcji.

Przy okazji wystawy Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier” wydała album ze zdjęciami sylwetek seniorów. Więcej informacji na stronie Fundacji: https://fpbb.pl/

pik