“Oblicza starości w Wielkopolsce” w Kielcach

Od dziś do 2 stycznia 2017 r. zapraszamy Państwa serdecznie na ekspozycję wystawy “Oblicza starości w Wielkopolsce” na banerach w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego 2. Wystawa została zorganizowana przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”.

Projekt był finansowany przez m. st. Warszawę.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Projekt “Oblicza starości w Wielkopolsce” powstał z inicjatywy prof. Małgorzaty Gardy. Realizatorami są studenci i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na fotografiach, wykonanych m.in. przez studentów, widnieją postacie seniorów. Bohaterowie wystawy zostali pokazani przez pryzmat ich zawodowych i życiowych doświadczeń. Wystawa jest próbą pokazania indywidualności osób starszych oraz budowania porozumienia międzypokoleniowego. Atutem zdjęć jest ich ponadczasowy charakter.

– Znając projekt “Oswajanie starości” Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”, pomyślałam o stworzeniu zbioru fotografii odchodzącego pokolenia ludzi, których życiorysy są splotem działań zamierzonych i jednocześnie skutkiem okoliczności, na które bohaterowie nie mieli żadnego wpływu. Ich spełnionych i niespełnionych marzeń. Spojrzenia wstecz opartego na doświadczeniu – tłumaczy prof. Małgorzata Garda – autorka koncepcji.

 

Zainteresowanym dodatkowych informacji o wystawie udziela Małgorzata Kaczmarek WDK w Kielcach, nr tel.: 41 36 55 140.