Ryszard Matuszczyk i Adam Granat uhonorowani srebrnymi wstążeczkami podczas VII Gali Wyróżnienia Białej Wstążki

logo-fpbbcpk-logo wolskie-centrum-kultury-logo

W dniu 6 grudnia 2016 roku w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85 w Warszawie odbył się finał VII edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Konkurs organizowany przez Fundację Centrum Praw Kobiet oraz Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” ma na celu wybór mężczyzn, którzy w szczególny sposób zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji.

W drodze Konkursu zostali wybrani laureaci, w tym:

Ryszard Matuszczyk i Adam Granat – Pomysłodawcy i główni realizatorzy (serce i mózg) trzymiesięcznego kursu samoobrony dla kobiet. Projekt był realizowany od 2008 r., przy pomocy i współudziale innych instruktorów samoobrony i sportów walki. Wzięło w nim udział blisko 400 kobiet z Zawiercia i okolic. Prowadzący przełamują na kursach kobiece słabości ciała i umysłu, zwiększają wiarę we własne możliwości. Ucząc obrony przed napaścią zwiększają bezpieczeństwo kobiet.

img_2712 img_2754a

Ryszard Matuszczyk – trener i instruktor sportów walki, wielki entuzjasta, zaraża pozytywnym myśleniem. Człowiek o niespożytej energii, mobilizuje innych do działania. Bardzo zaangażowany w zapewnienie bezpieczeństwa kobietom, doświadczony profesjonalista, skuteczny w działaniu. Umiejętnie podchodzi do kobiet w trakcie dość trudnego szkolenia. Wyrozumiały, ale również wymagający. W ostatnią niedzielę listopada 2016 r. zdobył brązowy medal mistrzostw świata w ju-jitsu.

Adam Granat – policjant, instruktor technik i taktyki interwencji policji. Siła spokoju, rozwagi i opanowania, człowiek wielkiego ducha i otwartego umysłu, pełen wielu pasji i zainteresowań. Równocześnie wrażliwy, o wielkiej kulturze osobistej, z taktem i szacunkiem podchodzący do innych. Uduchowiony entuzjasta, pasjonat sportów walki, bardzo zaangażowany na rzecz zwiększania bezpieczeństwa kobiet. Pełen zrozumienia dla kobiet, profesjonalnie szkolący uczestniczki.

w-kruk-logotypSrebrne wstążeczki, którymi zostali uhonorowani Laureaci Konkursu, ufundował W.KRUK, najstarsza firma jubilerska w Polsce. Odznaczenia te wykonane zostały w Manufakturze W.KRUK w Poznaniu.