Sędzia Rafał Puchalski w kategorii wymiar sprawiedliwości otrzymał srebrną wstążkę podczas Gali VII edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”

logo-fpbbcpk-logowolskie-centrum-kultury-logo

W grudniu w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85 w Warszawie odbył się finał VII edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Konkurs organizowany przez Fundację Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” ma na celu wybór mężczyzn, którzy w szczególny sposób zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji.

W kategorii wymiar sprawiedliwości srebrną wstążkę otrzymał Sędzia Rafał Puchalski podczas Gali VII edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Wyróżnienie w imieniu Pana Sędziego przyjęła żona.

img_2521img_2685img_2754a

Rafał Puchalski

Sędzia Sądu Rejonowego w Jarosławiu delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Od maja 2016 r. jako specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy (certyfikat PARPA) i specjalista pomocy ofiarom przemocy w rodzinie (certyfikat Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”) prowadzi grupę wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą w rodzinie. Rozpoczął szkolenie w tej trudnej tematyce, by nie dopuszczać do zjawiska wtórnej wiktymizacji na sali rozpraw. W społeczności lokalnej angażuje się w działania profilaktyczne wzmacniające świadomość prawną – w zakresie przeciwdziałania przemocy – prowadząc w szkołach zajęcia dla dzieci i młodzieży. Stworzył i prowadzi forum internetowe sedziowie.net Forum dla Sędziów RP – portal wiedzy o prawie, dostępny nie tylko dla sędziów, ale również dla obywateli.

w-kruk-logotypSrebrne wstążeczki, którymi zostali uhonorowani Laureaci Konkursu, ufundował W.KRUK, najstarsza firma jubilerska w Polsce. Odznaczenia te wykonane zostały w Manufakturze W.KRUK w Poznaniu.