Paweł Wojtkiewicz laureatem Konkursu “Wyróżnienie Białej Wstążki” 2016

logo-fpbbcpk-logowolskie-centrum-kultury-logo

Przedstawiamy Państwu sylwetkę Pana Pawła Wojtkiewicza – wolontariusza Fundacji Centrum Praw Kobiet, który w grudniu w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85 w Warszawie podczas finału VII edycji Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki” został uhonorowany srebrną wstążeczką.

Konkurs organizowany przez Fundację Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” ma na celu wybór mężczyzn, którzy w szczególny sposób zasłużyli się pomagając kobietom, reagując na wszelkie formy przemocy i dyskryminacji.

img_2754a

Paweł Wojtkiewicz

Wolontariusz CPK od 2012 r. Podczas regularnych dyżurów udziela porad prawnych klientkom Fundacji. Okazjonalnie prowadzi warsztaty prawne. Klientki ogromnie cenią sobie jego serdeczne podejście, cierpliwość, umiejętność przekazywania skomplikowanej wiedzy w przystępny sposób. Profesjonalizm Laureata pozwala kobietom przełamać początkowy opór wobec rozmowy z mężczyzną, nabrać do niego zaufania, doświadczyć szacunku i poczucia, że ich granice są respektowane. Każdą sprawę traktuje jako osobiste wyzwanie i stara się jak najlepiej ją rozwiązać, aby pomoc była realnym działaniem przynoszącym wyjście z przemocy.

Gratulujemy!!!

w-kruk-logotypSrebrne wstążeczki, którymi zostali uhonorowani Laureaci Konkursu, ufundował W.KRUK, najstarsza firma jubilerska w Polsce. Odznaczenia te wykonane zostały w Manufakturze W.KRUK w Poznaniu.