Czy głosowałaś/eś już na Kobietę Medycyny w Plebiscycie 2017?

Trwa Plebiscyt Kobiety Medycy 2017 pod patronatem Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”. Zapraszamy do głosowania na stronie kobietymedycyny.pl.

Przedstawiamy kolejną z nominowanych!

Prof. dr hab. med Alicja Chybicka

Poesł (PO) RP, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci poprzedniej i obecnej kadencji Sejmu RP.

Specjalista hematologii, immunologii klinicznej, onkologii dziecięcej, opieki paliatywnej i pediatrii. W poprzedniej kadencji była prezesem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz członkiem Odwoławczej Komisji Bioetycznej przy Ministerstwie Zdrowia. Choć nie lubi polityki została senatorem RP, by walczyć o poprawę losu chorych dzieci w Polsce. W ostatnich wyborach Senat zamieniła na Sejm. Dzięki m.in. jej staraniom powstały zmiany w prawie umożliwiające otwieranie praktyk podstawowej opieki zdrowotnej przez pediatrów. Jest przede wszystkim lekarzem – codziennie w klinice onkologicznej walczy o zdrowie i życie chorych na raka dzieci. Jest przy tym ciepła, serdeczna, a pacjenci ją uwielbiają. Dostała od nich Order Uśmiechu. To właśnie za podejście do dzieci w plebiscycie organizowanym przez Termedię uhonorowano ja tytułem „Osobowość Roku 2016 w Ochronie Zdrowia” – „za pasję i determinację w leczeniu dzieci z chorobami nowotworowymi, czego ukoronowaniem było otwarcie „Przylądka Nadziei” – nowoczesnego centrum medycznego we Wrocławiu”. Dzięki zaangażowaniu prof. Chybickiej to wiodący ośrodek przeszczepowy w Polsce, w którym przeprowadza się połowę wszystkich operacji transplantacji szpiku dokonywanych na terenie kraju. Kiedy osiąga jeden sukces już myśli o następnym. Lubi wyzwania i dlatego wciąż podejmuje się nowych zadań. Ostatniego dnia lutego tego roku zarząd Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu oficjalnie zaproponował jej aby została kandydatką na prezydenta Wrocławia w przyszłorocznych wyborach i propozycję tę przyjęła. Jest także niezwykle aktywna fizycznie – biega w maratonach, wspina się na szczyty. Choć była na Kilimandżaro, marzy jej się wyprawa jeszcze wyżej, na Mount Everst to wymaga jednak długich przygotować. Dlatego zanim do tego dojdzie – jeszcze w tym roku, planuje skoczyć z 4 tys. metrów ze spadochronem.

www.facebook.com/alicja.chybicka?fref=tswww.alicjachybicka.pl/

GŁOSUJCIE!!!!