Głosowanie na Kobietę Medycyny 2017 jeszcze się nie zakończyło!

Czy oddałaś/eś już swój głos na Kobietę Medycyny 2017?

Jeśli nie to ZAGŁOSUJ www.kobietymedycyny.pl!!!

Plebiscyt realizowany jest przez Portale Medyczne pod patronatem Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”

Kolejną z nominowanych Kobiet Medycyny jest Pani prof. dr hab. med. Magdalena Durlik

 

Kierownik Kliniki Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwerytetu Medycznego Szpitala Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, były prezes Ppolskiego Towarzystwa Transplantacyjnego i Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.

Specjalista chorób wewnętrznych, nefrolog i transplantolog kliniczny. Ambitna uczennica prof. Tadeusza Orłowskiego, zrobiła karierę w świecie zdominowanym przez mężczyzn, za jaki uznaje się transplantologię. Autorka 400 publikacji i 90 rozdziałów w podręcznikach medycznych. Jako lekarz, nauczyciel akademicki, konsultant wojewódzki ds. nefrologii dla Mazowsza, członek licznych organizacji naukowych i doradczych (m.in. członek Krajowej Rady Transplantacyjnej przy MZ, członek Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej, członek Prezydium Komitetu Nauk Klinicznych PAN, w sposób istotny wpływa na rozwój polskiej transplantologii. A samą transplantologię porównuje z położnictwem, gdyż jak mówi jest to „rodzenie nowego życia”. W 2015 r. została przewodniczącą zespołu roboczego przy ministrze zdrowia do spraw opracowania nowych zasad kwalifikacji do leczenia przeszczepieniem nerki.

www.magdalena.durlik.mp.pl