ZAGŁOSUJ na Kobietę Medycyny 2017!

Trwa Plebiscyt Kobiety Medycyny 2017! Oddaj swój głos na stronie www.kobietymedycyny.pl prowadzonej przez Portale Medyczne pod patronatem naszej Fundacji

Przedstawiamy Państwu kolejną nominowaną. 

dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz- Migas

Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej GUMed, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Od wielu lat jest zaangażowana w pracę na rzecz rozwoju medycyny rodzinnej. Tą pasją zaraziła się od śp. prof. Andrzeja Steciwko, którego była wieloletnim współpracownikiem, obecnie kieruje Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej UM we Wrocławiu. W Polskim Towarzystwie Medycyny Rodzinnej jest odpowiedzialna za szkolenia i współpracę z innymi towarzystwami. Współorganizowała kilkadziesiąt zjazdów, konferencji i kongresów, m.in Top Medical Trends oraz dwóch ogólnopolskich cykli szkoleniowych dla lekarzy rodzinnych i POZ. Jest członkiem EGPRN (European General Practice Research Workshop). Jest współredaktorem najnowszego podręcznika „Medycyna rodzinna”, wydanego w roku 2015. Jest członkiem zespołu ds. zmian w podstawowej opiece zdrowotnej powołanego przez Ministra Zdrowia, uczestniczy też w pracach parlamentarnego zespołu ds. POZ. Za wkład w rozwój medycyny rodzinnej w Polsce otrzymała statuetkę Hipokratesa – najwyższe wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. W swoich badaniach zajmuje się przede wszystkim tematyką szczepień przeciwko grypie, zakażeń układu oddechowego oraz stresu oksydacyjnego w przebiegu przewlekłej choroby nerek. Pracuje również aktywnie zawodowo jako lekarz rodzinny i podkreśla, że ta działalność jest dla niej najważniejsza. Podoba jej się idea tej specjalizacji – holistyczna, która widzi całego pacjenta, a nie tylko jego poszczególne choroby. Kiedy prof. Lidia Brydak zaprosiła ją do projektu badawczego dotyczącego grypy spodobała wciągnęła ją ta tematyka. „Wcześniej interesowałam się profilaktyką zdrowotną, tematyką szczepień i promocją zdrowia, dlatego to było takie naturalne continuum, tylko że tu zostało to pogłębione jeszcze o doświadczenia naukowe i badawcze”. Jak przyznaje szczepi przeciwko grypie nie tylko siebie, ale i całą swoja rodzinę. Jest współwłaścicielem i prezesem zarządu Centrum Medycznego AD-MED sp. z o.o. (przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej). W 2015 dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej – najwyższe wyróżnienie przyznawane nauczycielom przez Ministra Edukacji.

www.facebook.com/agnieszka.mastalerzmigas?fref=ts