Kobiety Medycyny 2017 – oddaj swój głos na jedną z Pań!

Plebiscyt jest organizowany przez Portale Medyczne pod patronatem Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”

ODDAJ SWÓJ GŁOS na stronie Kobietymedycyny.pl

Pani prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta

Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety i Zakładu Profilaktyki Chorób Kobiecych i Seksuologii, prorektor ds. prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Lekarz ginekolog.Posiada specjalizację drugiego stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii oraz drugi stopień specjalizacji medycznej z endokrynologii. Jest również specjalistą w dziedzinie seksuologii. Autorka ponad 200 publikacji naukowych. Przewodnicząca Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, wiceprzewodnicząca Sekcji Menopauzy i Andropauzy PTG, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.Uhonorowana prestiżową nagrodą „Lekarz – Przyjacielem Kobiety” – i to sedno jej powołania – od trzydziestu lat leczy, edukuje i wspiera kobiety z całej Polski przezwyciężając wraz z nimi choroby. Poza przyjmowaniem od ponad 30 lat w swoim gabinecie pacjentek jest też społecznikiem – w wolnym czasie prowadzi edukację seksualną osób niepełnosprawnych intelektualnie. W 2015 r. została laureatką plebiscytu Hipokrates 2015 dla najlepszych pracowników w regionie śląskim. Została także powołana do Śląskiej Rady ds. Seniorów – jest liderem zespołu ds. zdrowia najstarszych mieszkańców województwa.Jej znajomi i współpracownicy podkreślają, że mimo zapełnionego grafiku jest osobą zawsze pełną energii. Optymizmem i chęcią działania zaraża wszystkich wokół. Sama o sobie mówi, że jest dojrzałą, spełnioną, szczęśliwą kobietą i w życiu ma wszystko to, co jest jej potrzebne: wykonuje pracę, która jest pasją i ma wielu świetnych przyjaciół.