Plebiscyt związany z Kobietami w medycynie! Zagłosuj!

Dobiega końca Konkurs “Kobiety Medycyny” ogłoszony przez Portale Medyczne, realizowany pod patronatem naszej Fundacji. Jeśli jeszcze nie oddałeś swojego głosu na Kobietę Medycyny, to zrób to teraz na stronie www.kobietymedycyny.pl

prof. dr hab. med. Agnieszka Słowik

Kierownik Oddziału Klinicznego i Katedry Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Wybitny neurolog, członek Międzynarodowego Konsorcjum Badań Genetycznych w Udarze i American Neurological Association – elitarnego amerykańskiego towarzystwa naukowego skupiającego naukowców z dorobkiem o szczególnym międzynarodowym znaczeniu. Głównym przedmiotem jej zainteresowań naukowych jest udar mózgu i choroby zwyrodnieniowe mózgu.
Współtwórczyni Uniwersyteckiego Centrum Interwencyjnych Terapii Ostrego Udaru Mózgu (CITO) – nowatorskiej struktury organizacyjnej dedykowanej terapii ostrego udaru mózgu, gdzie w sposób ciągły (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)wykonywana jest procedura mechanicznej trombektomii u chorych na udar mózgu. Uważa że ze względu na niewielki odsetek pacjentów z udarem mózgu, którzy mogą być leczeni poprzez dożylne podanie leku trombolitycznego, potrzebne jest zorganizowanie nadrzędnych centrów interwencyjnych terapii ostrego udaru mózgu. Jest laureatką prestiżowej Nagrody im. Tadeusza Browicza przyznanej przez Polską Akademię Umiejętności za odkrycie nowych genetycznych mechanicznych chorób układu nerwowego związanych z wiekiem. Zawsze podkreśla, że sukcesu w nauce nie osiąga się w pojedynkę. Jest efektem wieloletniej, żmudnej pracy zespołu ludzi.