Zobaczcie co się dzieje w “Kąciku” zrealizowanym przez Fundację w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie

Otwarcie 9 grudnia 2016 roku „Kącika Babci i Dziadka” w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 2 przyniosło wiele radości i korzyści tak dla Podopiecznych, jak i Seniorów reprezentujących społeczność lokalną. Stworzenie przytulnego, energetyzującego miejsca z niepowtarzalnym klimatem zainspirowało Pensjonariuszy do nowych wyzwań.  Wiele zajęć zaczęto realizować właśnie w tym miejscu, które zachęca do przyjścia, do wspólnego działania oraz  konsumpcji. Codzienne spędzanie wolnego czasu służące czytaniu, słuchaniu muzyki, spotkaniom kulturalno-oświatowym, oglądaniu programów telewizyjnych, grom stolikowym, organizacji  urodzin w gronie najbliższych Pensjonariuszy i rodzin to tylko kilka przykładów na wykorzystanie „Kącika Babci i Dziadka”. Cotygodniowe spotkania grupy „Senior” działającej na terenie DPS oraz zebrania Samorządu Mieszkańców również odbywają się w tym pięknym miejscu. Zaplecze kuchenne z bogatym wyposażeniem jest regularnie wykorzystywane przez uczestników zajęć.

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada, które wspiera na co dzień placówkę realizuje aktualnie projekt „Środa z Seniorem” dofinansowany przez Gminę Miasto Częstochowa. Większość zajęć  w ramach projektu organizowanych jest w „Kąciku Babci i Dziadka”, który przyciąga coraz więcej uczestników. Różnorodność zajęć, jakie można zrealizować w tym wielofunkcyjnym  pomieszczeniu sprawiła, iż członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla Seniorów bardzo atrakcyjną ofertę. Beneficjentami projektu są osoby z różnych dzielnic miasta, co bardzo cieszy organizatorów.

Funkcjonowanie „Kącika Babci i Dziadka” to nowa jakość i dodatkowe możliwości realizowania się częstochowskich Seniorów. Dziękujemy za to Fundacji!

Bieżące wykorzystanie „Kącika” można śledzić na stronach www.dps.czest.pl i [email protected].