PRZYPOMINAMY! Już jutro możesz dzwonić po poradę do Eksperta w sprawie opieki nad Seniorem!

OPIEKA DLA SENIORA PILNIE POTRZEBNA? ZAPYTAJ EKSPERTA!

Pierwszy dyżur w środę, 19 kwietnia br., w godz. 11.00-14.00, tel. 22 333 73 00

 

ZAPRASZAMY NA EKSPERCKI DYŻUR TELEFONICZNY, DOTYCZĄCY SPECJALISTYCZNEJ OPIEKI, REHABILITACJI I LECZENIA OSÓB STARSZYCH

Jesteś opiekunem osoby starszej, wymagającej całodobowej, profesjonalnej opieki, której już nie jesteś w stanie zapewnić? Twój bliski wraca wkrótce ze szpitala i potrzebujesz informacji, jakie są możliwości uzyskania pomocy w ramach NFZ? Szukasz domu opieki dla rodzica czy współmałżonka i nie wiesz, na co zwrócić uwagę? – na te i inne pytania odpowie ekspert podczas dyżuru telefonicznego.

W środę 19 kwietnia 2017 r. Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz sieć domów opieki MEDI-system rozpoczynają wspólny ogólnopolski projekt ABC OPIEKI NAD SENIOREM, w ramach którego realizowany będzie telefoniczny dyżur ekspercki. Projekt skierowany jest do seniorów wymagających opieki oraz leczenia i rehabilitacji (zarówno w domu, jak i specjalistycznej placówce), ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych.

Temat pierwszego dyżuru: Całodobowa opieka nad seniorem, wymagającym specjalistycznej opieki medycznej

Ekspert z MEDI-system odpowie m.in. na pytania:

  • co zrobić gdy chory kończy pobyt w szpitalu, a rodzina nie jest w stanie zapewnić należytej opieki w domu,

  • jakie są rozwiązania i gdzie należy się zwrócić o pomoc w przypadku osób po udarze czy

    z postępującą demencją.

Serdecznie zapraszamy!

Ekspercki dyżur telefoniczny to kolejny projekt, który Fundacja realizuje w ramach autorskiego programu „Oswajanie Starości”, zainicjowanego w 2013 roku.

O PARTNERACH

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” 

Fundacja działa od 1997 roku. Od 2004 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. W 2013 roku zaangażowała się w prowadzenie ogólnopolskiego programu „Oswajanie starości”. Misją programu jest podniesienie problematyki starości oraz wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu. W ramach „Oswajania starości” Fundacja współorganizowała pierwszą ogólnopolską paradę Seniorów (2014), wyprodukowała spot edukacyjny (2015),  stworzyła poradnik dla osób dojrzałych pod tytułem „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie” (2015), w Warszawie pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” (2015). Dzięki pozyskanemu przez Fundację grantowi z Fundacji MetLife w 2016 roku powstały dwa kolejne „Kąciki”  – w Słupsku i w Częstochowie. Ponadto w 2016 roku Fundacja zaistniała w przestrzeni publicznej realizując między innymi: wystawę na Dworcu Wschodnim „Starzejemy się od urodzenia!”, mural z Panem Franciszkiem Pieczką na elewacji budynku przy ulicy Pięknej 3A, wystawę “tête à tête” na elewacji budynku przy ulicy Nowy Świat 37 oraz wystawę „Oblicza starości w Wielkopolsce” w Muzeum Łazienek Królewskich. Więcej informacji na www.fpbb.pl

 

MEDI-system

MEDI-system świadczy usługi w zakresie opieki długoterminowej, rehabilitacji i opieki domowej. Firma powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Ośrodki specjalizują się opiece długoterminowej nad seniorem oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona czy neuroboreliozy. Usługi MEDI-system są kierowane do osób starszych, wymagających wsparcia i pomocy w codziennym życiu oraz pacjentów, którzy zakończyli pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny. MEDI-system oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.  Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii). Więcej informacji na www.medisystem.pl