Znamy KOBIETĘ MEDYCYNY 2017!

Miło nam poinformować, że KOBIETĄ MEDYCYNY 2017 została Pani Marta Leśnik, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Zagłosowało na nią 3376 osób! Pozostałe laureatki tegorocznej edycji to: pediatra prof. Elżbieta Czkwianianc z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (1555 oddanych głosów), lekarz rodzinny, pediatra Teresa Dobrzańska-Pielichowska z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie (1058 głosów), psychoonkolog dr Mariola Kosowicz z Instytutu Centrum Onkologii w Warszawie ( 896 głosów) i diabetolog prof. Małgorzata Myśliwiec z Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii GUM-ed.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

  

Ideą plebiscytu jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzą szacunek i uznanie. Organizatorem jest redakcja serwisu internetowego „Portale Medyczne“ – www.portalemedyczne.pl.

Do tytułu KOBIETY MEDYCYNY redakcja „Portali Medycznych“ wytypowała w tym roku 31 kandydatek.

Tegoroczna Kobieta Medycyny skończyła pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym im Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace zawodową: współpracuje na rzecz pacjentów diabetologicznych z samorządami lokalnymi oraz wojewódzkimi koordynatorami do spraw diabetologii. Jej praca została już zauważona także wcześniej – w minionych latach została uhonorowana m.in. nagrodą „Kryształowy Koliber” tytułem „Pielęgniarka Roku“, oraz „Złotą Odznaką – Zasłużona dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków“.

Warto jednak podkreślić, że wszystkie Panie nominowane w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny to wyjątkowe osoby, niezwykle zaangażowane w swoją pracę, pełne empatii i serdeczności. Właśnie te cechy są najczęściej podkreślane w rozmowach z ich współpracownikami i pacjentami. Pewnie dlatego plebiscyt cieszy się takim powodzeniem – po prostu miło jest doceniać kogoś kto bezinteresownie stara się pomóc drugiemu człowiekowi, szczególnie gdy tym kimś jest pacjent – często zagubiony, przerażony i bezradny w swojej chorobie.

Uroczyste spotkanie ze wszystkimi Paniami nominowanymi w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny odbędzie się 17 maja w Warszawie.

Partnerem tegorocznej, IV już edycji konkursu, jest Promedica24.

Honorowym patronatem wydarzenie objął Minister Zdrowia, a także: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier“, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Polska Unia Onkologii, „Polskie Amazonki” Ruch Społeczny, Rada Polek, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.

Patronat medialny sprawują: Rzeczpospolita, Wirtualna Polska oraz tygodnik Wprost.