Dzień Otwarty w domu opieki z rehabilitacją MEDI-system MAZOWIA

Na dzień 10 czerwca (sobota) 2017 roku zaprasza Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny MAZOWIA

Warsztat “Ergonomia w opiece nad osobą niesamodzielną” i pierwsza pomoc dla seniora, aplikacja plastrów przeciwbólowych (kinesiotaping), bezpłatne porady fizjoterapeuty oraz pokaz dogoterapii – to tylko niektóre punkty programu Dnia Otwartego w naszym ośrodku MAZOWIA przy ul. Mazowieckiej 6/8 w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 czerwca w godz. 11.00-15.00.

Dzień Otwarty to okazja do obejrzenia i poznania naszego ośrodka oraz rozmowy z pracownikami, którzy na co dzień opiekują się seniorami i prowadzą rehabilitację oraz zajęcia usprawniające i aktywizujące. Zachęcam do udziału w warsztacie, których celem jest pokazanie bliskim osób niesamodzielnych w starszym wieku jak opiekować się chorym by mu pomóc, a sobie nie zaszkodzić. Szczególnie polecam pokaz dogoterapii, która doskonale sprawdza się w terapii seniorów” – mówi Marcin Baranowski, dyrektor ośrodka MEDI-system MAZOWIA.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej, rehabilitacji i opieki domowej, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych. Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. MEDI-system oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) lub w formie komercyjnej.  Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii).