Bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych w ośrodku MEDI-system KONSTANCJA w lipcu br.

MEDI-system organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych w ośrodku MEDI-system KONSTANCJA 8 lipca (sobota) w godz. 10.00-15.00.

Ośrodek MEDI-system KONSTANCJA, Bielawa
ul. Lipowa 1, Konstancin-Jeziorna

(dojazd autobusem nr 700, 710, 724, przystanek KLARYSEW)

Opiekujesz się rodzicem, albo współmałżonkiem? Przygotowujesz się do roli opiekuna, gdyż Twój bliski wraca wkrótce ze szpitala? Jeśli tak, ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztaty mają charakter praktyczny. Składają się z trzech części: opiekuńczo-pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej i psychologicznej. Program obejmuje takie zagadnienia jak:

  • toaleta chorego w łóżku
  • prawidłowe pozycje ułożeniowe
  • zapobieganie odleżynom
  • zmiana pozycji osoby leżącej
  • zespół stresu opiekuna – jak rozpoznać i jak sobie radzić

Uczestnicy ćwiczą poznane techniki opieki nad chorym pod okiem pielęgniarek i fizjoterapeutów, specjalizujących się w opiece długoterminowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?

MEDI-system wspiera opiekunów

Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w naszym kraju sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, ponad 800 tys. Polaków jest objętych nieformalną opieką bliskich w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego.

Zainteresowanie warsztatami przekroczyło nasze oczekiwania. Z założenia miały one być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli pobyt krótkoterminowy (opieka i rehabilitacja po hospitalizacji) w naszym ośrodku i wracali do domu. Chcieliśmy wesprzeć opiekunów zajmujących się swoimi rodzicami, dziadkami czy współmałżonkiem. Okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Co więcej, podczas warsztatów tworzy się wręcz grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami” – mówi Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu MEDI-system.

W 2017 r. MEDI-system otrzymał za ten projekt tytuł Lidera OSOZ.