Powstaje czwarty w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz Centrum Kultury Wilanów podjęli współpracę przy tworzeniu czwartego w Polsce „Kącika Babci i Dziadka” w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 w Wilanowie.

                                                                 

„Kąciki Babci i Dziadka” to inicjatywa realizowana przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” w ramach programu „Oswajanie starości”. „Kącikowa” koncepcja polega na przeprowadzeniu metamorfozy wydzielonego wnętrza w miejscach otwartych na rzecz Seniorów, której celem jest przywołanie atmosfery domu rodzinnego. Powstaje przyjazna w dobrym klimacie przestrzeń dla osób starszych tworząca warunki dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Urządzany wspólnymi siłami „Kącik Babci i Dziadka” w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie  przy wsparciu Dzielnicy Wilanów M.St. Warszawy może działać mobilizująco na pozostałe placówki dedykowane osobom starszym, inspirując je do podejmowania podobnych działań. Pragniemy, aby projekt ten uruchomił nowe podejście do tego, jak mogą wyglądać podobne miejsca w Polsce dla starszych osób. Chcemy zainspirować podobne ośrodki do tworzenia przytulnych i jednocześnie energetyzujących miejsc z niepowtarzalnym klimatem.

Zakładamy, że wilanowski „Kącik” będzie miejscem otwartym dla przedstawicieli lokalnej społeczności – sąsiadów danej placówki, okolicznych seniorów, przedszkolaków. Będzie także miejscem ciekawych spotkań, czy wydarzeń kulturalnych, w których będą mogli brać udział nie tylko osoby starsze, ale również wszystkie grupy wiekowe.

Ogromnie cieszy nas fakt, ze na okoliczność powstawania “Kącika Babci i Dziadka” zrzeszają się  ludzie dobrej woli, którzy uruchomiają swoją energię i kontakty, by metamorfoza dokonywała się w spektakularny sposób. Już dziś otrzymaliśmy olbrzymie wsparcie od firm oraz osób na rzecz realizacji tego „Kącika”. Są to m.in.:

Flügger Sp. z o.o.

Nowodvorski Lighting

marka Indesit należąca do firmy Whirlpool Corporation,

EURO-net Sp. z o.o.,

Futerm (Trekassi).

 

Flügger Sp. z o.o. Nowodvorski Lighting Marka Indesit należąca do firmy Whirlpool Corporation Euro-net
Sp. z o.o.

Futerm (Trekassi)

Zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji z tworzenia wilanowskiego „Kącika Babci i Dziadka” na stronie https://fpbb.pl/ .

Warszawa, 10 lipca 2017 roku