ZAPRASZAMY do WILANOWA na otwarcie “Kącika Babci i Dziadka”

W imieniu Prezeski Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier” Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej oraz Dyrekcji Centrum Kultury Wilanów i Dzielnicy Wilanów M.St. Warszawy, chciałabym serdecznie zaprosić na uroczyste otwarcie „Kącika Babci i Dziadka”, które odbędzie się w dniu 9 września 2017 roku o godz. 12.00 w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie przy ulicy Radosnej 11.

                                                    

„Kąciki Babci i Dziadka” to inicjatywa realizowana przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” w ramach programu „Oswajanie starości”. „Kącikowa” koncepcja polega na przeprowadzeniu metamorfozy wydzielonego wnętrza w miejscach otwartych na rzecz Seniorów, której celem jest przywołanie atmosfery domu rodzinnego. Powstaje przyjazna w dobrym klimacie przestrzeń dla osób starszych tworząca warunki dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Urządzony wspólnymi siłami „Kącik Babci i Dziadka” w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie może działać mobilizująco na pozostałe placówki dedykowane osobom starszym, inspirując je do podejmowania podobnych działań. Pragniemy, aby projekt ten uruchomił nowe podejście do tego, jak mogą wyglądać podobne miejsca w Polsce dla starszych osób. Chcemy zainspirować podobne ośrodki do tworzenia przytulnych i jednocześnie energetyzujących miejsc z niepowtarzalnym klimatem.

Ogromnie cieszy nas fakt, że na okoliczność powstania “Kącika Babci i Dziadka” otrzymaliśmy olbrzymie wsparcie od firm oraz osób. Są to m.in.:

Flügger Sp. z o.o.

Nowodvorski Lighting

Whirlpool Corporation,

EURO-net Sp. z o.o.,

Futerm (Trekassi),

Vescom Polska Sp. z o.o.,

PHU KlimaMika Agnieszka Mika,

Dekoria (Franc-Textil sp. z o. o.),

Blum Polska Sp. z o.o.

Ponadto partnerami Fundacji w realizacji „Kącika Babci i Dziadka” zostali:

Fameg Sp. z o.o.,

Biasov Game Table sp. z o.o.,

Fabryka Mebli UNIMEBEL Jan Mucha,

Pan Leszek Kindeusz.

 

DZIĘKUJEMY!