Powstał piąty w Polsce “Kącik Babci i Dziadka”!

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” we współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Samarytanin” zrealizowali najbardziej spektakularną „Kącikową” metamorfozę wnętrza przy ul. Świątnickiej 25/27 we Wrocławiu. Realizacja „Kącika Babci i Dziadka” była współfinansowana ze środków pochodzących z globalnego programu charytatywnego firmy PPG i Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra.

Od 2013 roku Fundacja realizując autorski projekt pod nazwą „Oswajanie starości” promuje pozytywny stosunek do starości, jak również buduje większe zainteresowanie Seniorami oraz ich potrzebami. Fundacja w ramach projektu „Kącik Babci i Dziadka” tworzy przyjazne Seniorom miejsca – poprzez gruntowną metamorfozę pomieszczeń w Domach Pomocy Społecznej oraz podobnych placówkach zrzeszających Osoby Starsze, znajdujących się na terenie całej Polski. Nasze „Kąciki” są miejscem pozwalającym na swobodną wymianę międzypokoleniową, prowadzenie inspirujących spotkań i przyjemne spędzanie czasu w ciepłej atmosferze i przytulnym wnętrzu.

W Polsce powstały dotychczas cztery „Kąciki Babci i Dziadka” – w DPS Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie, DPS „Leśna Oaza” w Słupsku, DPS przy ul. Kontkiewicza w Częstochowie oraz w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie. Pozytywne opinie Seniorów, z jakimi spotkaliśmy się po otwarciu „Kącików”, upewniły nas, że realizowany przez nas projekt jest potrzebny, ważny i w istotny sposób wpływa na polepszenie codziennego funkcjonowania Seniorów oraz ich kontakty z innymi ludźmi z różnych grup wiekowych.

W dniu 20 listopada 2017 roku odbyła się inauguracja piątego „Kącika Babci i Dziadka”. Uroczystego otwarcia w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” przy ul. Świątnickiej 25/27 we Wrocławiu dokonali: Jolanta Kwaśniewska (Prezeska Zarządu Fundacji) oraz ks. Robert Sitarek (Dyrektor DPS-u). Autorami aranżacji wnętrza w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” są scenografowie Pani Marta Hubka oraz Pan dr Damian Banasz, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jesteśmy głęboko przekonani, że udało nam się osiągnąć cel, jakim było stworzenie przyjaznej Seniorom przestrzeni, w której będą mogli realizować swoje potrzeby i marzenia.

Ogromnie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, firmom, fundacjom oraz wolontariuszom, których energia, zaangażowanie i chęć pomocy doprowadziły do powstania tego wspaniałego miejsca. Serdecznie dziękujemy za serce włożone w metamorfozę wrocławskiego „Kącika”! Sponsorami piątego „Kącika Babci i Dziadka” zostali: Kratki.pl Marek Bal, Paged Meble S.A., SINIAT Sp. z o.o., JYSK Polska Sp. z o.o.

Jeszcze raz z całego serca wszystkim dziękujemy!

KRATKI.PL,  PAGED MEBLE S.A., SINIAT Sp. z o.o., JYSK Polska Sp. z o.o.

 

A tak wygląda “Kącik” po metamorfozie!

Fot. Babyloon Studio Andrzej Jarczewski

 

Zapraszamy do śledzenia informacji z realizacji kolejnych „Kącików Babci i Dziadka” na stronie https://fpbb.pl/.

 

Czym zajmuje się firma PPG
PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD™

PPG to firma, która każdego dnia pracuje nad tworzeniem i dostarczaniem farb, powłok i materiałów, którym konsumenci ufają od ponad 130 lat. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności pomagamy sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed naszymi klientami. Nasza siedziba główna znajduje się w Pittsburghu w Pensylwanii, a swoje oddziały mamy w ponad 70 krajach na świecie. W 2016 roku osiągnęliśmy 14,3 mld USD przychodów. Obsługujemy klientów z branży budowlanej, przemysłowej, transportowej, dóbr konsumenckich. Aby dowiedzieć się o nas więcej wystarczy zajrzeć na stronę www.ppg.com.

Slogan We protect and beautify the world jest znakiem towarowym a Logo PPG jest zastrzeżonym znakiem towarowym PPG Industries Ohio, Inc.