Jak zachować sprawność umysłu? Spotkanie z Seniorami 1.02.2018 r.

Wczoraj, 1 lutego 2018 r., w siedzibie naszej Fundacji miało miejsce niezwykłe, kameralne spotkanie z cudownymi, warszawskimi Seniorami. Rozmawialiśmy o tym, co robić, aby jak najdłużej zachować dobrą sprawność umysłu. Zastanawialiśmy się wspólnie jak trenować swój mózg oraz czy spacer i krzyżówka mogą uchronić nas przed ciężkimi konsekwencjami chorób neurologicznych.

Okazuje się, że już niewielki wysiłek może bardzo pozytywnie przełożyć się na nasze zdrowie. Wystarczy bowiem… być otwartym na to, co nowe i starać się dostarczać sobie nowych wyzwań! Dlatego też samo rozwiązywanie krzyżówek, jeśli robimy to od kilkunastu lat, może nie być wystarczająco skutecznym zadaniem umysłowym, natomiast próba napisania wiersza albo posłuchanie wykładu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku okazuje się fantastycznym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji naszego mózgu.

 

 

 

 

 

 

Pamiętajcie o tym, drodzy Seniorzy! Spacer kilka razy w tygodniu, wyjście na herbatę z przyjaciółmi i poczytanie gazety to dobre zwyczaje, które stanowią jednocześnie profilaktykę Waszego zdrowia. Dodanie do tego np. nauki nowego języka czy kursu tańca to świetny sposób na opóźnienie lub złagodzenie objawów ewentualnych chorób neurologicznych – np. w konsekwencji udaru.

Kochani Seniorzy – Wasza otwartość, humor i niewyczerpane pokłady energii są niesamowite! Dzięki za super spotkanie!