Kolejny “Kącik Babci i Dziadka” powstanie w Lublinie!

Wybraliśmy kolejne miejsce!!! Szósty “Kącik Babci i Dziadka” powstanie w Lublinie, w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Głowackiego 26.

W realizacji najnowszego “Kącika Babci i Dziadka” wspiera nas Fundacja MetLife – m.in. dzięki pochodzącym z niej środkom zaaranżujemy kolejną przestrzeń, w której mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej będą mogli spotykać się ze sobą nawzajem, przyjmować gości czy brać udział w organizowanych dla nich wydarzeniach.

Odbiorcami projektu będą pensjonariusze, ich rodziny oraz lokalna społeczność.

Do tej pory nasza Fundacja zrealizowała na terenie całej Polski pięć “Kącików Babci i Dziadka”. Pierwszy pilotażowy „Kącik” został stworzony w 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie. Powstał dzięki współpracy Fundacji z wnętrzarskim programem internetowym „Szybkie Metamorfozy’’ oraz zaangażowaniu Kierownictwa placówki.

Drugi „Kącik Babci i Dziadka” został stworzony  w Domu Pomocy Społecznej  „Leśna Oaza” w Słupsku. Powstał dzięki grantowi z Fundacji MetLife oraz zaangażowaniu lokalnych środowisk – samorządu, przedsiębiorców, wolontariuszy oraz sponsorów, którzy wsparli jego realizację oraz naszej Fundacji.

Trzeci „Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie został zrealizowany przez Fundację w końcówce 2016 roku, m.in. dzięki grantowi z Fundacji MetLife oraz zaangażowaniu lokalnej społeczności.

Czwarty „Kącik Babci i Dziadka” został stworzony w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 na warszawskim Wilanowie. Powstał dzięki naszej Fundacji przy wsparciu Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy oraz zaangażowaniu lokalnych środowisk i przedsiębiorców.

Piąty w Polsce „Kącik Babci i Dziadka” powstał w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” we Wrocławiu przy ul. Świątnickiej 25/27. Realizacja wrocławskiego „Kącika” przeprowadzona przez naszą Fundację była współfinansowana z funduszy globalnego programu charytatywnego Fundacji PPG oraz Fundacji Ewangelickie Centrum im. Ks. Marcina Lutra. Była to największa przestrzeń, jaką dotychczas odmieniliśmy. Uroczyste otwarcie miało miejsce w listopadzie 2017 roku.