Uroczyste otwarcie siódmego “Kącika Babci i Dziadka” w DPS “Pogodna Jesień ” w Łodzi

W dniu 15 września 2018 roku zainaugurowaliśmy już siódmy w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”, tym razem w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Łodzi. Uroczystego otwarcia Kącika dokonali: Prezydentka Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska, Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, Pani Jolanta Kwaśniewska, Dyrektorka DPS, Pani Zenobia Hofman oraz Przewodniczący Rady Mieszkańców, Pan Henryk Grzyb.

Ażurowe altany, a w nich stoliki, miękkie fotele i kanapy. Na tarasie Domu Pomocy Społecznej, w urokliwym parku powstał kolejny “Kącik Babci i Dziadka”, projekt Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier” realizowany we współpracy z Miastem. Metamorfoza obejmowała całkowity remont tarasu i jego nową aranżację, w tym zakup mebli i wyposażenia na taras.

– Jesteśmy w miejscu, który dla ponad 80 Łodzian stał się Domem. I chciałabym, by jego mieszkańcy tak właśnie się tu czuli, jak w domu. Te piękne altany, w których stanęły fotele, kanapy i stoliki mają im właśnie taką domową atmosferę przybliżać. Dodam tylko, że to nie pierwszy taki projekt Fundacji. Takich Kącików w różnych domach dla seniorów w Polsce powstało już kilka. Ale jest to pierwszy, który powstał na świeżym powietrzu i wykorzystuje taras oraz bliskość przepięknego parku- mówiła na konferencji prasowej Hanna Zdanowska, Prezydentka Łodzi.

– Chcemy, aby łódzki „Kącik” był otwarty dla lokalnej społeczności: sąsiadów, okolicznych seniorów; aby stał się miejscem ciekawych spotkań i mini-wydarzeń kulturalnych – mówiła na konferencji prasowej Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, Pani Jolanta Kwaśniewska.

„Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Łodzi powstał przy wsparciu Miasta Łodzi oraz zaangażowaniu: projektantek – p.Katarzyny Kosiorek i p.Alicji Olejniczak z Pracowni Architektonicznej KK oraz Firmy ZŁOTE RĘCE reprezentowanej przez p.Tobiasza Pietrzaka.

 

Dziękujemy wszystkim Pracownikom Domu Pomocy Społecznej zaangażowanych  w realizację projektu. Szczególne podziękowania składamy Dyrektor DPS, p.Zenobii Hofman oraz p.Katarzynie Podgórskiej za osobiste zaangażowanie w projekt.