WYWIAD Z EMILIĄ SAMBOR
STYPENDYSTKĄ FUNDACJI Z 2015 ROKU

Przypominamy za www.gazeta.pl wywiad z Emilią Sambor, który został przeprowadzony w 2018 roku. Emilia w wieku 14 lat dostała się do elitarnej szkoły baletowej Opery Paryskiej L’École de Danse de L’Opéra National de Paris. Z 1600 kandydatów przyjęto zaledwie siedem osób.

 W 2015 roku została stypendystką Fundacji w ramach Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Ogromnie cieszymy się, że jej kariera rozwija się tak spektakularnie. Dlatego z radością informujemy o możliwości zapoznania się z wywiadem, którego Emilia udzieliła Małgorzacie Steciak w ubiegłym roku. Rozmowa ukazała się w ramach cyklu “Młoda Polska”, publikowanego na www.gazeta.pl. Została teraz przypomniana przez portal.

***

za www.gazeta.pl:

” Z 19-letnią Emilią Sambor, jedyną Polką przyjętą do elitarnej szkoły baletowej Opery Paryskiej, udało mi się porozmawiać podczas ostatnich dni jej pobytu w Polsce. Przyjechała do rodzinnego Radomska, by spędzić czas z najbliższymi. Potem poleciała do Paryża. Zostanie tam do 8 września. Niedługo znowu czeka ją kolejna wielka życiowa zmiana – przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych. Rozpoczyna roczny staż w San Francisco Ballet School. Tańczy od czwartego roku życia. I choć stosunkowo szybko odkryto jej potencjał, Emilia przyznaje, że bardzo długo myślała o balecie w kategoriach przyjemności i zabawy. Twierdzi, że to właśnie dystans i luz okazały się kluczowe w jej podejściu do tańca (…)”

Więcej znajdą Państwo pod adresem: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,164869,23856905,mierzono-mi-nawet-nadgarstki-jest-jedyna-polka-w-elitarnej.html#s=BoxMMtImg1