PRACE W MIESZKANIU CHRONIONYM RUSZYŁY!!!

Powstaje pierwsze w powiecie piaseczyńskim wzorcowe mieszkanie chronione! 7 marca br. Fundacja wraz z Partnerami i Przyjaciółmi rozpoczęła metamorfozę mieszkania chronionego w Górze Kalwarii. Mieszkanie chronione jest formą wsparcia dla dorosłej młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą – rodziny zastępcze i domy dziecka. Ułatwia start w dorosłość, pozwala na znalezienie dachu nad głową bezpłatnie lub za niewielką odpłatnością – ok. 100-200 zł miesięcznie, zależnie od dochodów młodego mieszkańca.
Na potrzeby naszej metamorfozy weszliśmy we współpracę z osobami fizycznymi: producentami i osobami prowadzącymi programy telewizyjne tj. „Weekendowe metamorfozy” w TVN oraz „Zgłoś remont” w HGTV. Naszym partnerem w projekcie jest architekt Krzysztof Miruć i jego ekipa. Mamy już nieodpłatnie wykonany projekt aranżacji wnętrza. W sobotę 7 marca weszliśmy do mieszkania i oficjalnie rozpoczęliśmy remont. Teraz przed nami kolejne etapy metamorfozy. Na bieżąco powstaje materiał filmowy z realizacji projktu. W tym zakresie współpracuje z nami nieoceniony partner – Angiris.
Na inauguracji metamorfozy była obecna prezeska zarządu naszej fundacji, Jolanta Kwaśniewska, architekt – Krzysztof Miruć, Anna Woźniak – Górka, Dyrektorka Domu Dziecka w Pęcherach – Aneta Piliszek, Starosta Piaseczyński – Ksawery Gut, Seniorka , Elżbieta Banasiak – jednocześnie Szefowa Seniorów w powiecie piaseczyńskim, Agnieszka Ulanecka i Tomasz Szychowski – przedstawiciele ekipy filmowej oraz ekipa remontowo – budowlana Krzysztofa Mirucia.

Przed remontem:

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rozpoczęciu remontu:

 

 

 

 

 

 

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na FB.

Przed >>>>>

Po rozpoczęciu prac >>>>>

Tam również znajdą Państwo więcej zdjęć.