SYLWETKI KANDYDATÓW W KONKURSIE “OPIEKUN SENIORA” – II ETAP

Przedstawiamy dziś kolejną kandydatkę w konkursie “Opiekun Seniora” w kategorii “Profesjonalny Opiekun” – Małgorzatę Pigłas.  Od 2017 roku pracuje w firmie Promedica 24.

Cierpliwość, wyrozumiałość i ogromne serce do niesienia pomocy to cechy Opiekuna Roku Promedici. Wśród pracowników pani Małgorzata zyskała miano osoby do zadań specjalnych. Naturalne predyspozycje do nawiązywania kontaktu oraz szybkiego budowania bliskich relacji sprawiają, że idealnie sprawdza się w opiece nad osobami z zaawansowaną demencją. Jak nikt inny, potrafi dotrzeć do swoich podopiecznych nawiązując nić porozumienia, która w oczywisty sposób wpływa na jakość opieki nad nimi. Niejednokrotnie radziła sobie z przypadkami, którym nie sprostali inni opiekunowie. To właśnie umiejętność szybkiego porozumienia się z podopiecznym, przelania na chorego swojej empatii, przeniesienia stosunków opiekun – podopieczny o poziom wyżej na stosunki co najmniej przyjacielskie, a można zaryzykować stwierdzenie, że nawet bliskie rodzinnym czynią panią Małgorzatę najlepszą z najlepszych.
Nigdy nie wybiera drogi na skróty. Jeszcze nigdy, po zapoznaniu się z sylwetką podopiecznego, nie powiedziała, że opieka będzie zbyt wymagająca, trudna i jej nie podoła. Za każdym razem pani Małgorzata wraca z kontraktu z bardzo pochlebnymi opiniami. Poświęceniem dla swojej pracy zaskarbiła sobie uznanie wielu podopiecznych. Po jej opiekę ustawia się kolejka oczekujących. Klienci wiedzą, że ze wraz z przybyciem pani Małgorzaty, przyjeżdża w pełni wykwalifikowana, profesjonalna opiekunka, ale również człowiek przez wielkie „C”. Osoba potrafiąca wysłuchać, zrozumieć, zwyczajnie być przy osobie, która tego potrzebuje.
Zaangażowanie pani Małgorzaty widać również w sposobie spędzania wolnego czasu. Jest prawdziwym ambasadorem opieki nad seniorami. Często uczestniczy w eventach opiekuńczych. Z chęcią i cechującym ją entuzjazmem dzieli się doświadczeniem z nowymi opiekunami. Uczestniczy w kursach i szkoleniach. Dba o rozwój własny oraz kolegów po fachu. W wymianie doświadczeń pomaga jej otwartość i chęć dzielenia się wiedzą. W środowisku opiekunów jest uznawana za mentora.
Najlepszym potwierdzeniem wartości pani Małgorzaty nie tylko jako Opiekuna, ale przed wszystkim jako człowieka, jest podsumowanie jej przełożonej, która mówi, że takie opiekuna życzyłaby swoim najbliższym, a także w przyszłości i sobie samej.