SYLWETKI KANDYDATÓW W KONKURSIE “OPIEKUN SENIORA” – II ETAP

Maria Bielawska jest kolejną kandydatką w konkursie “Opiekun Seniora” w kategorii “Profesjonalny Opiekun”. Od 2016 r. pracuje w Promedica 24.  Większość swojej kariery zawodowej poświeciła pomaganiu osobom starszym. Pierwsze szlify w branży opiekuńczej zyskała podejmując pracę w domu opieki w Wielkiej Brytanii, do którego trafiła zupełnie przypadkowo. Poszukując możliwości zarobkowych za granicą trafiła na ofertę pracy opiekunki w Anglii. Podjęte wyzwanie, coś co miało być w pewnym sensie eksperymentem, próbą sił w nowej sytuacji okazało się być, nie tylko możliwością zarabiania pieniędzy, ale przede wszystkim pasją, sposobem na życie i możliwością spełnienia potrzeby pomagania innym. Pomaganie osobom starszym stało się źródłem spełnienia i jednocześnie motywatorem do działania za razem. Kolejne 10 lat Maria Bielawska spędziła na pomocy seniorom w domach opieki w Wielkiej Brytanii. Tam rozwijała umiejętności opiekuńcze w międzynarodowym gronie opiekunów z różnych kontynentów. Jak sama twierdzi, doświadczenia te dały jej bardzo wiele – oprócz rozwoju zawodowego otworzyły na świat, pozwoliły nawiązać międzynarodowe kontakty, dały możliwość utrzymania wieloletnich przyjaźni z kolegami z innych krajów.

Powrót do kraju zdeterminowała potrzeba zaopiekowania się mającą poważne problemy z kręgosłupem oraz miażdżycę mózgu matką. Dzięki wykorzystaniu zdobytego doświadczenia jej stan na tyle się ustabilizował, że obowiązki opiekuńcze mogły zostać przekazane innym, mniej doświadczonym członkom rodziny. Dzięki temu mogła dalej rozwijać swoją pasję świadczenia usług opiekuńczych osobom starszym.
W ramach współpracy z Promedicą zrealizowała już 16 wyjazdów opiekuńczych do Wielkiej Brytanii. W tym okresie dała się poznać jako osoba o wysokiej kulturze osobistej, miła, ciepła, empatyczna, niezwykle profesjonalna. Pochlebne opinie płyną w każdej ankiecie badającej zadowolenie z pracy opiekuna. Z każdego kontraktu otrzymujemy wiadomości, w których podopieczni proszą o ponowny przyjazd Pani Marii, przedstawiając ją jako członka rodziny, za którym wręcz tęsknią. To dla nas dowód profesjonalizmu, ale również wyjątkowych umiejętności nawiązywania relacji z podopiecznymi i ich rodzinami.
Maria Bielawska, pomimo tak wielu pozytywnych opinii, pozostaje osobą skromną, niezmiennie zmotywowaną do dalszej pracy z nowymi podopiecznymi. Ceni sobie możliwości poznawania nowych miejsc i sytuacji. Twierdzi, że pozwala jej to rozwijać się jako człowiekowi i opiekunowi. Nawiązywanie nowych kontaktów, odnajdywanie się w nowych sytuacjach i podejmowanie nowych wyzwań to jest to co napędza ją do działania.