SYLWETKI KANDYDATÓW W KONKURSIE “OPIEKUN SENIORA” – II ETAP

Wiesław Rzeszutko jest kolejnym kandydatem w kategorii “Profesjonalny Opiekun”. Zawsze uśmiechnięty optymista, pozytywnie nastawiony do życia. Od 2013 roku pracuje w Promedica 24. Profesjonalista w każdym calu. Opinię tę podzielają zarówno przełożeni jak i sami podopieczni. Aktywizacja podopiecznego to jego główny cel. Pomaga im stanąć na nogach, przełamywać bariery, które sami przed samymi sobą stworzyli robi wszystko, aby odzyskiwali chęć do walki z własnymi słabościami. Najbardziej motywuje go błysk wdzięczności w oku podopiecznego.
Pan Wiesław zaraża pozytywnym podejściem do wszystkiego co go otacza. Uczy cieszyć się każdym dniem. Nie ma dla niego zadania zbyt trudnego, a żaden podopieczny nie jest zbyt wymagający. W swojej długoletniej karierze opiekuńczej zajmował się szerokim przekrojem przypadków. Otaczał opieką osoby z chorobami nowotworowymi, zaawansowaną demencją, rozwiniętym stadium choroby Alzheimera i Parkinsona. Pan Wiesław radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami dzięki szkoleniom – wyznaje zasadę, że ten kto stoi w miejscu poddaje się regresowi. Tę samą zasadę stosuje u swoich podopiecznych.
W czasie prywatnym oddaje się pasji gotowania. To zawód wyuczony, który ustąpił miejsca profesji opiekuńczej. Z przyjemnością podróżuje i uczy się języków. Jest animalsem – kocha zwierzęta, a najbardziej swego wiernego psa. Pan Wiesław to świetny rozmówca, posiadający wrodzony zmysł konwersacyjny. Trafiając na ciekawy temat potrafi dyskutować godzinami, a dodatkowo jest duszą towarzystwa.