SYLWETKI KANDYDATÓW W KONKURSIE “OPIEKUN SENIORA” – II ETAP

Ostania kandydatka w kategorii “Profesjonalny Opiekun” to Zofia Benecke, związana od 2016 roku z firmą Promedica 24.  Z wykształcenia jest krawcową. Z pracy w zawodzie zrezygnowała ze względu na bardzo poważną chorobę siostry. To właśnie siostra była pierwszą podopieczną pani Zofii. Niestety prawie równocześnie z zachorowaniem siostry, chorobę nowotworową wykryto również u jej męża. Życie wystawiło ją na ogromną próbę. W opiekę nad obojgiem chorych włożyła całe swoje serce. Był to czas trudny, poświęcony na walkę z chorobą, przeciwnościami losu i godzenia się z tym co, nieuniknione. Choroba nowotworowa odebrała pani Zofii dwie najbliższe osoby. Pojawiła się pustka, którą trudno jest zastąpić. Życie trwało dalej, a pani Zofia zdecydowała się pomagać innym – toczyć razem z nimi ich własne bitwy, niezależnie od rezultatów, nieść im pomoc i towarzyszyć w tym czasie.
Niezależnie od tego jak trudny jest przypadek podopiecznego pani Zofia zawsze podejmuje wyzwanie. Oprócz pomocy w codziennej egzystencji, pracy przy zabezpieczeniu podstawowych potrzeb osoby potrzebującej, stara się nieść swoim podopiecznym ulgę – zarówno fizyczną, ale również, a może przede wszystkim, tę duchowa. Czasem po prostu potrzebny jest ktoś bliski, koś kto wysłucha, zrozumie, będzie blisko. Filozofia ta sprawia, że pani Zofia stała się kimś więcej niż cenionym opiekunem. Tworzy właściwie nową definicję opiekuna profesjonalnego, wyposażonego w odpowiedni warsztat zawodowy, empatycznego, wyrozumiałego – staje nową jakością usług opiekuńczych. Jakością płynącą z zaangażowania, ogromnego doświadczenia i wiary w potrzebę pomocy osoba starszym. Pani Zosia specjalizuje się w opiece nad osobami z chorobami nowotworowymi, z ograniczoną mobilnością, zaawansowaną demencją oraz chorobą Parkinsona.
W wolnym czasie uczy się języka niemieckiego, uczestniczy w programach wdrożeniowych nowych opiekunów. Chętnie służy pomocą kolegom po fachu.