DRODZY SYMPATYCY – OD TEGO ROKU NIE ZBIERAMY 1% PODATKU!

Szanowni Państwo, 

Ostatnie miesiące wszystkim przyniosły wiele zmian… Zmiany nie ominęły także naszej Fundacji.
Z roku na rok zmniejszające się wpływy z 1%, skromne zaplecze osobowe Fundacji z jednoczesnym wzrostem ilości czasu i poświęcanej energii na tworzenie sprawozdawczości oraz skomplikowane biurokratyczne formalności związane z utrzymaniem statusu Organizacji Pożytku Publicznego utwierdziły nas w decyzji o zakończeniu działalności jako jednostki OPP. Zdajemy sobie sprawę, że działanie w tej formule daje wiele przywilejów, ale w obecnych realiach nasz bilans zysków i strat z tym związanych nie pozostawia wątpliwości. W związku z tym informujemy, że z dniem 4 stycznia 2021 Fundacja „Porozumienie bez Barier przestała być organizacją o statusie OPP. 

W Fundacji nie przestajemy działać jako organizacja pozarządowa i obiecujemy, że będziemy z takim samym zaangażowaniem realizować programy na rzecz wspólnego dobra społecznego i osób potrzebujących wsparcia, ze szczególnym uwzględnieniem Seniorów. Jesteśmy przekonani, że dzięki powyższym zmianom, od nowego roku będziemy mogli jeszcze więcej czasu i energii poświęcać realnym potrzebom ludzi i tak jak do tej pory, zmieniać świat na lepszy i piękniejszy. 

Z całego serca dziękujemy za dotychczasowe wsparcie wszystkim naszym Darczyńcom, zwłaszcza tym, którzy regularnie co roku przekazywali nam 1% swoich podatków. Mamy nadzieję, że będą kontynuować tę dobrą praktykę i nadal wspierać inne OPP. 

 

Serdecznie pozdrawiamy naszych Sympatyków,

Jolanta Kwaśniewska,

Prezeska Zarządu Fundacji “Porozumienie Bez Barier”