Książki Oficyny Wydawniczej Silver NAGRODZONE w konkursie czytelniczym “Brakująca Litera”

Gratulujemy z całego serca i z radością dzielimy się informacją, że dwa tytuły wydane przez Oficynę Wydawniczą Silver, nad którą Fundacja objęła patronat zostały nagrodzone w niezależnym Konkursie Literackim 2020 roku na najlepszą pozycję książkową minionego roku.

Większość książkowych rankingów opiera się na ilości sprzedanych egzemplarzy, napędzanej promocją danej publikacji, najczęściej przy współudziale liczących się na rynku Wydawnictw. Zdarza się, że z powodu braku należytego rozgłosu wiele wartościowych książek przechodzi bez echa. Bywa, że dopiero czysty przypadek sprawia, że trafiają one, często po latach, do rąk Czytelników. Dlatego organizatorzy Portal NIEZALEŻNY PLEBISCYT zdecydowali dać szansę KAŻDEJ polskiej publikacji wydanej w minionym 2020 roku. Każdej, która z subiektywnych względów zapadła w serce Czytelników.

I tak w tegorocznej edycji wygrała książka Liliany Fabisińskiej “Jeszcze chwilę”, o której TU pisaliśmy.

A wyróżnienie otrzymała książka Pauliny Płatkowskiej “Bądź dobrej myśli” – a recenzją niech będzie opinia jednej z czytelniczek po jej przeczytaniu, Pani Barbary Głuchowskiej:

Wczoraj skończyłam czytać “Bądź dobrej myśli” Pani Pauliny Płatkowskiej. Książkę czyta się lekko, z ciekawością. Postacie są podobne do znanych mi z życia codziennego. W bohaterkach odnalazłam: siostrę, teściową i koleżankę. Siebie też tam odnalazłam. Lonia, Wisia, Halina poznały się na zajęciach z ceramiki w Domu Kultury, a ja poznałam swoje nowe koleżanki na zajęciach latino solo w szkole tańca i na zumbie w klubie fitness. Jesteśmy też “studentkami” Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego OPEN w Siedlcach.
Autorka pokazała życie i obyczaje Polaków, ich zmagania z codziennością, w tym także mieszkających i pracujących poza granicami kraju. Zwróciła uwagę, że wszyscy mamy różne problemy, ale nie jesteśmy w tym sami. Zachęca do odkrywania siebie, pragnień swojej duszy, aktywności w różnych formach i otwartości na drugiego człowieka. Pokazuje nam, żeby nie bać się zmian i że na nie nigdy nie jest na nie za późno. Trzeba być tylko dobrej myśli i gotowym na zmianę, a niemożliwe stanie się możliwym. Bardzo podobało mi się przesłanie skierowane do czytelnika, w które wierzę całą sobą, że człowiek może myślą wpływać na materię, czyli świat. W skali od 1 do 5 daję autorce i książce 5 punktów. Dziękuję ?

Zapraszamy Was na strony Wydawnictwa SILVER życząc miłej lektury.

Przypominamy, że wszystkie ukazujące się w wydawnictwie pozycje są przyjazne Seniorom, maja czytelny, przyjazny druk, poruszają problemy dotyczące dojrzałych czytelników ich życia i ich codziennych spraw.