Europejskie Partnerstwo na Rzecz walki z Rakiem

W dniu 29 września 2009 w Brukseli Komisja Europejska zainaugurowała“Europejskie Partnerstwo na rzecz walki z rakiem”. To ważne wydarzenie otwarł Jose Manuel Barroso Przewodniczący Komisji Europejskiej, gospodarzem zaś była Pani Androulla Vassiliou Komisarz Unii Europejskiej ds. Zdrowia.

Pobierz program Wydarzenia: pobierz PDF

Jesteśmy dumni, że nasza Fundacja została wyróżniona prośbą o wkład w Partnerstwo w postaci nagrania video z jedną z młodych osób które pokonały raka – guza mózgu. To jest nie tylko szansa na zwiększenie świadomości na temat nowotworów mózgu – niezwykle osłabiający i wyniszczający typ raka, który atakuje w bardzo młodym wieku – ale także pokazuje fakt, że jest to nowotwór z którego pomimo złych rokowań można zostać wyleczonym. Twarz naszej młodej pacjentki trwale wpisuje się w mapę nowotworów, dołączając do 3,2 miliona obywateli UE u których rocznie jest diagnozowany nowotwór. Daje nam to pewność, że głos pacjentów będzie wysłuchany i uwzględniony w dalszych działaniach. Są one szerzej przedstawione w “ Porozumieniu na rzecz walki z rakiem: Europejskie Partnerstwo”.

Najbardziej istotną kwestią jest, aby zachęcić i okazać wsparcie członkom UE w ich wysiłkach podejmowanych na rzecz stworzenia planu przeciwdziałania nowotworom. Wsparcie to jest potrzebne, aby uzyskać informacje i dzielić się nimi, określić możliwości i wymieniać doświadczeniami w zapobieganiu i kontroli nowotworów. Naszym ambitnym celem jest aby do roku 2020 liczba wykrytych nowotworów spadła o 15%. Mamy nadzieje ze nasza inicjatywa spotka sie z szerokim zaangażowaniem i wsparciem, ocali życie wielu pacjentów.

Gratulujemy Komisji Europejskiej tak innowacyjnego przedsięwzięcia, mającego na celu podjęcie jeszcze bardziej skutecznej walki z nowotworami we wszystkich krajach UE.

Dzięki tak unikalnej szansie do ograniczenia liczby nowotworów, kontaktujemy się z naszym Rządem, politykami, partnerami, organizacjami i zachęcamy do wspólnego udziału/ partnerstwa w tym przedsięwzięciu. Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” jest gotowa do przedstawienia swojego wkładu tak aby pomóc ograniczyć liczbę nowotworów nie tylko w naszym kraju ale i w całej Europie.

Szczegółowe informacje na temat Partnerstwa na rzecz walki z rakiem oraz Porozumienia, we wszystkich językach UE, są dostępne na następujących stronach:
http://ec.europa.eu/health/index_en.htm

http://ec.europa.eu/health/ph_information/dissemination/diseases/cancer_partnership_en.htm