Patronaty

Patronaty honorowe

Vital Voices Global Partnership jest dużą organizacją pozarządowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która powstała w 1997r. z inicjatywy Pani Hilary Rodham Clinton wtedy Pierwszej Damy oraz Pani Madeleine Albright byłej Sekretarz Stanu. Vital Voices prowadzi działania o zasięgu globalnym, którycpatronatyh głównym celem jest identyfikacja, szkolenie i wzmacnianie możliwości kobiet – liderek i kobiet – przedsiębiorców społecznych. VV daje kobietom szansę bycia liderkami zmian w ich własnych krajach, podejmowania działań na rzecz sprawiedliwości społecznej oraz wspierania demokracji. Ponadto, uzbraja kobiety w wiedzę z zakresu zarządzania, biznesu, marketingu oraz umiejętności komunikacji aby mogły tworzyć i rozwijać własne firmy i organizacje, a tym samym zapewnić byt swoim rodzinom oraz tworzyć nowe miejsca pracy. Vital Voices jest niezwykle aktywne w walce z handlem ludźmi oraz innymi formami przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Dress for Success działa w Polsce pod patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. To największa amerykańska organizacja na świecie pomagająca kobietom defaworyzowanym w powrocie lub wejściu na rynek pracy i uzyskaniu niezależności ekonomicznej. Na świecie działają 124 filie organizacji. Dress for Success wyposaża kobiety w strój biznesowy i profesjonalnie przygotowuje do rozmowy o pracę. Na świecie organizacja pomogła ponad 600 000 kobiet. W Polsce programem wolontariackiej pomocy objęto dotychczas prawie 400 kobiet.Dress_For_Succes

W ramach działalności na rzecz Dress for Success Prezeska Zarządu Fundacji, Jolanta Kwaśniewska, prowadzi cykl szkoleń i warsztatów dla bezrobotnych kobiet, mających wzmocnić je w walce o nowe stanowisko pracy. Kobiety odbywają 5 dni intensywnego szkolenia przygotowanego przez wolontariuszki Dress for Success Poland.

więcej o Vital Voices Global Partnership

Od 1997r. Vital Voices przeszkoliło ponad 7.000 kobiet – liderek z ponad 127 krajów Azji, Afryki, Eurazji, Ameryki Łacińskiej oraz Środkowego Wschodu. Kobiety te powróciły do swoich krajów, gdzie z kolei przeprowadziły szkolenia dla ponad 200.000 kolejnych.

Fundacja „Porozumienie bez barier” od kilku lat współpracuje z Vital Voices, a Prezes Fundacji Pani Jolanta Kwaśniewska aktywnie wspiera ich działania.

 2016 Global Mentoring Walk Poland – „Święto kobiecości i darmowe doładowanie akumulatorów”

 Warszawska, piąta już edycja Spaceru Mentoringowego (Global Mentoring Walk) połączyła 5 marca w Łazienkach Królewskich  90 par mentoringowych. W roli Mentora lub Mentorki wcielili się wybitni Liderzy i Liderki oraz Najwyższa Kadra Zarządzająca, reprezentująca świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich. W roli Mentees wcieliły się kobiety, które chcą zmieniać świat oraz swoją rzeczywistość na lepszą, dla siebie i innych. Była to unikalna okazja dla Mentee do przeprowadzenia rozmowy i posłuchania dobrych porad od Mentora – osoby z większa wiedza życiową i zawodowa.

– Cieszymy się z rekordowej frekwencji, inspirujących rozmów oraz wspanialej energii towarzyszącej całemu wydarzeniu. Dziękujemy za wiele ciepłych słów i podziękowań od uczestników. Nam –  organizatorkom spotkania – dają one motywację i siłę do podejmowania kolejnych działań w ramach idei Vital Voices (w  czasie wolnym od naszej pracy zawodowej, itd.). Mamy nadzieję, że możliwość poznania osób, które łączą podobne wartości i chcą zmieniać świat na lepszy, doda wszystkim wiary i determinacji w realizacji postawionych celów. Dr Daria Mejnartowicz, Flag Bearer GMW Poland.

W tegorocznej edycji, wzięło udział 230 osób, w tym również pary mentoringowe z 11 największych globalnych korporacji działających w Polsce, będących uczestnikami  Programu Mentoringowego Vital Voices Poland, LeadersIN

Więcej na stronie: www.vitalvoices.org

więcej o Dress for Success

Podczas kursu, beneficjentki dowiadują się od doradców zawodowych, psychologów, jak wrócić do pracy po długiej przerwie albo jak starać się o pierwszą pracę. Korzystają też z porad stylistów, wizażystów, którzy podpowiadają im jak dobrać odpowiednią fryzurę, szminkę, czy podkreślić kolor oczu. Działania fundacji wspierają kobiety w ich rozwoju osobistym, pozwalają im uwierzyć w siebie i umocnić poczucie własnej wartości, dzięki czemu są w stanie pokazać światu swój potencjał i możliwości. Statystyki DfS pokazują, że skuteczność takiej pomocy to 75%. Tyle kobiet dostaje i utrzymuje pracę przez co najmniej rok po odbytych warsztatach. Po ukończeniu szkoleń, przez kolejne 6 miesięcy beneficjentki mogą liczyć na wsparcie swoich mentorek.

Ukoronowaniem działań Fundacji są coroczne gale Dress for Success Poland, uroczyste spotkanie mentorek, ich podopiecznych oraz wszystkich kobiet, które wspierają i są zaangażowane w działania fundacji.

Więcej na stronie: www.poland.dressforsuccess.org

Patronaty

KAMPANIA SPOŁECZNA “RECEPTA NA OBOJĘTNOŚĆ”
Od 16 grudnia 2013 r.
Organizator: portal StarsiRodzice.pl
Więcej informacji: >>>
Strona Kampanii: >>>

“PÓŹNE DEBIUTY”
Od 23 maja 2014 r.
Organizator: Stowarzyszenie Pracownia Filmowa “Cotopaxi”
Strona Stowarzyszenia: >>>
Późne Debiuty na Targówku: >>>
Wideo uczestniczące wśród Seniorów: >>>

PLEBISCYT “KOBIETY MEDYCYNY”
Od 2014 r.
Organizator: Portale Medyczne
Strona Organizatora: >>>
Strona Plebiscytu “Kobiety Medycyny”: >>>

AKADEMIA BEZPIECZNEGO IT
Od 27 października 2013 r.
Organizator: Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki
Strona Projektu: >>>

 

NOWA PŁYTA IRENY SANTOR “ZAMYŚLENIA”
Od maja 2014 r.
Wydawca: MyMusic Group Sp. z o.o.
Strona Projektu: >>>
Data premiery: 10 czerwca 2014 r.

SLOW JOGGING
Od czerwca 2014 r.
Organizator: Studio Sante
Strona Projektu: >>>
Facebook: >>>

“RAKOOBRONA” – KAMPANIA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA
Od października 2014
Organizatorzy: Fundacja Rosa i Fundacja Onkologiczna Dum Spiro-Spero
Strona Kampanii: >>>
Facebook: >>>

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA “Przeciwdziałanie przemocy wobec seniorów”
12 maja 2015, Warszawa
Organizator: Instytut Pracy Socjalnej Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Więcej informacji: >>>