Oswajanie Starości / Kącik Babci i Dziadka / Wrocław

Piąty w Polsce "Kącik Babci i Dziadka"

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz Dom Pomocy Społecznej „Samarytanin” podjęli współpracę przy tworzeniu piątego w Polsce „Kącika Babci i Dziadka” we Wrocławiu przy ul. Świątnickiej 25/27. Dzięki staraniom Fundacji „Porozumienie Bez Barier” realizacja wrocławskiego „Kącika” jest współfinansowana z funduszy globalnego programu charytatywnego Fundacji PPG.

                                

„Kąciki Babci i Dziadka” to autorska inicjatywa Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” prowadzona w ramach programu „Oswajanie starości”, której celem jest wykreowanie namiastki atmosfery domu rodzinnego w miejscu dedykowanemu Seniorom. Projekt polega między innymi na przeprowadzeniu metamorfozy jednego pomieszczenia w Domu Pomocy Społecznej, dzięki czemu powstaje przyjazna w dobrym klimacie przestrzeń dla osób starszych tworząca warunki dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Wrocławski „Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” jest piątym w kolejności „Kącikiem” i jest największą jak dotychczas powierzchnią poddawaną metamorfozie. Zakładamy, że tworzony „Kącik” będzie miejscem otwartym dla przedstawicieli lokalnej społeczności – sąsiadów tej placówki, okolicznych Seniorów, przedszkolaków. Będzie także miejscem ciekawych spotkań, czy wydarzeń kulturalnych, w których będą mogli brać udział nie tylko osoby starsze, ale również wszystkie grupy wiekowe.

Ogromnie cieszy nas fakt, że na okoliczność powstawania “Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu zrzeszają się ludzie dobrej woli, którzy uruchomiają swoją energię i kontakty, by metamorfoza dokonywała się w spektakularny sposób. Już dziś otrzymaliśmy olbrzymie wsparcie od firm na rzecz realizacji tego „Kącika”. Są to m.in.:

KRATKI.PL, 

PAGED MEBLE S.A., SINIAT Sp. z o.o.,

JYSK Polska Sp. z o.o.

 

Firma PPG producent między innymi farb Dekoral i Bondex, zapewnia współfinansowanie projektu “Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Samarytanin”. Firma i jej pracownicy aktywnie angażują się w prace w Domu Pomocy Społecznej. W ramach projektu PPG Colorful Communities wolontariusze firmy odnowili ławki w ogrodzie przylegającym do placówki, tak by były bardziej kolorowe i radosne. Pracownicy włączą się także w porządkowanie i urządzanie „Kącika Babci i Dziadka”, gdy projekt będzie na ukończeniu

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier” tworzy piąty “Kącik Babci i Dziadka”. Zdecydowaliśmy, że kolejną metamorfozę wybranego wnętrza przeprowadzimy w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” w przy ulicy Świątnickiej we Wrocławiu.  

Realizacja każdego “Kącika Babci i Dziadka” wyzwala w ludziach biorących udział w tym projekcie, ogromne pokłady pozytywnej energii i przynosi wiele satysfakcji.

Zobaczcie jak przebiega nasza metamorfoza!

 

 

SPONSORZY

Współfinansowanie projektu “Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej “Samarytanin” we Wrocławiu zapewniła firma PPG

KĄCIK BABCI I DZIADKA we WROCŁAWIU

Wszystkie wiadomości