Oswajanie Starości / Kącik Babci i Dziadka / Warszawa

W grudniu 2015 roku, Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji “Porozumienie Bez Barier” zainaugurowała otwarcie pilotażowego „Kącika Babci i Dziadka” w Polsce.

Pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” powstał w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego przy ulicy Solec 36A w Warszawie. Dzięki współpracy z wnętrzarskim programem internetowym „Szybkie Metamorfozy” oraz przy wsparciu sponsorów, którzy zapewnili środki na realizację projektu, zaaranżowano przytulną przestrzeń, gdzie podopieczni ośrodka mogą się spotykać, by wspólnie spędzać czas. Za realizację odpowiedzialna była architektka Magdalena Borowiak-Wróblewska, znana z popularnego programu wnętrzarskiego on-line szybkiemetamorfozy.pl.

– Wspólne zaangażowanie wielu osób oraz firm przyniosło fantastyczny efekt. Smutna i zniszczona jadalnia odzyskała na nowo swój blask, a w jej wnętrzu zagościło życie. Pod oknami pojawiły się przytulne fotele i nowe meble, a także gramofon i płyty z przebojami z dawnych lat. Liczę, że w 2016 roku uda się nam tworzyć w Polsce kolejne takie miejsca. W ten sposób chcemy przywrócić starości godność. – podkreśla Jolanta Kwaśniewska. Najbardziej zadowoleni z ogromnej zmiany są mieszkańcy wspomnianego domu. – Tu jest jak w innym świecie. Jasno, przytulnie, pogodnie. Podoba mi się jesienna fototapeta i kominek, ale najbardziej urzekł mnie gramofon ze starymi płytami – powiedziała Pani Mirosława na widok odnowionej sali.

Kulisy powstawania wnętrza pokazuje specjalny odcinek programu www.szybkiemetamorfozy.pl.

CO DALEJ...?