Oswajanie starości / Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne / Boże Narodzenie

We współpracy z Akademią Kulinarną Whirlpool zorganizowaliśmy 14 grudnia 2017 roku przedświąteczne warsztaty kulinarne dla Seniorów oraz dzieci z Domu Dziecka w Pęcherach. Warsztaty odbyły się w siedzibie Akademii Kulinarnej Whirlpool przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie.

Ideą przyświecającą temu spotkaniu było włączenie Seniorów we wspólne aktywności z dziećmi z Domu Dziecka, które niejednokrotnie nie miały możliwości czerpania z wiedzy, ciepła i troski od Babci i Dziadka. To właśnie Babcie i Dziadkowie poświęcają nam zazwyczaj wiele uwagi, dzieląc się swoim bogatym życiowym doświadczeniem, rzadkimi – i nie raz zaskakującymi – umiejętnościami, ogromną pasją, cierpliwością, pokorą wobec życia i sporą dozą optymizmu, czego młodym tak często przecież brakuje! Idea warsztatów zrodziła się z pragnienia podkreślenia wagi roli, jaką w naszym życiu odgrywają osoby starsze oraz pokazanie dzieciom, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie osób starszych, nawiązać z nimi kontakt i nauczyć się od nich czegoś ciekawego. Celem samych warsztatów było przełożenie tej idei na praktyczne umiejętności – wyposażenie dzieci w unikalną wiedzę, jaką Babcie i  Dziadkowie zwykle przekazują swoim wnukom. Dlatego podczas warsztatów Seniorzy podzielili się przepisami na wigilijne dania, które wspólnie z dziećmi ugotowali w radosnej, świątecznej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za wspaniałe chwile spędzone razem! Dziękujemy Seniorom, Dzieciom, genialnym kucharzom z Akademii i całemu Zespołowi Akademii Kulinarnej oraz Whirlpoola!

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

Fot. Magda Ghia

Przeczytajcie wigilijne przepisy oraz opowieści Seniorów i obejrzyjcie książeczkę!