Kącik Babci i Dziadka / Z życia Kącika / Częstochowa

Co nowego w częstochowskim Kąciku?

„Kącik Babci i Dziadka” wpisał się już na stałe jako miejsce spotkań Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z rodzinami i znajomymi, którzy przychodzą do nas w odwiedziny. W kameralnej atmosferze odbywają się tu również wizyty Pensjonariuszy z innych placówek oraz dzieci i młodzieży z pobliskich szkół. Poza tym na co dzień realizowane są zajęcia prowadzone przez terapeutów, instruktorów kulturalno-oświatowych oraz psychologów. Spotkania okolicznościowe (urodziny, imieniny itp.) także mają swoje miejsce w Kąciku, a dzięki zapleczu kuchennemu można bez problemu przygotować poczęstunek dla gości.

Wielofunkcyjność Kącika powoduje, iż na stałe wpisał się on jako miejsce organizowanych dla Mieszkańców Częstochowy cotygodniowych spotkań pod nazwą „Środa z Seniorem”, a mających na celu integrację osób starszych, ich aktywizację oraz poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.

Dzięki atmosferze przytulności jaka panuje  w „Kąciku Babci i Dziadka” pomieszczenie stało się ulubionym miejscem spotkań i zajęć Mieszkańców DPS.

Bieżące funkcjonowanie “Kącika” można śledzić na stronach www.dps.czest.pl i www.perasada.czest.pl.

–> Dowiedz się więcej o realizacji “Kącika” <–

Kącik w 2017 roku

Pierwsze miesiące "Kącika" okiem Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie

Otwarcie 9 grudnia 2016 roku „Kącika Babci i Dziadka” w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 2 przyniosło wiele radości i korzyści tak dla Podopiecznych, jak i Seniorów reprezentujących społeczność lokalną. Stworzenie przytulnego, energetyzującego miejsca z niepowtarzalnym klimatem zainspirowało Pensjonariuszy do nowych wyzwań. Wiele zajęć zaczęto realizować właśnie w tym miejscu, które zachęca do przyjścia, do wspólnego działania oraz konsumpcji. Codzienne spędzanie wolnego czasu służące czytaniu, słuchaniu muzyki, spotkaniom kulturalno-oświatowym, oglądaniu programów telewizyjnych, grom stolikowym, organizacji urodzin w gronie najbliższych Pensjonariuszy i rodzin to tylko kilka przykładów na wykorzystanie „Kącika Babci i Dziadka”. Cotygodniowe spotkania grupy „Senior” działającej na terenie DPS oraz zebrania Samorządu Mieszkańców również odbywają się w tym pięknym miejscu. Zaplecze kuchenne z bogatym wyposażeniem jest regularnie wykorzystywane przez uczestników zajęć.

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada, które wspiera na co dzień placówkę realizuje aktualnie projekt „Środa z Seniorem” dofinansowany przez Gminę Miasto Częstochowa. Większość zajęć w ramach projektu organizowanych jest w „Kąciku Babci i Dziadka”, który przyciąga coraz więcej uczestników. Różnorodność zajęć, jakie można zrealizować w tym wielofunkcyjnym pomieszczeniu sprawiła, iż członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla Seniorów bardzo atrakcyjną ofertę. Beneficjentami projektu są osoby z różnych dzielnic miasta, co bardzo cieszy organizatorów.

Funkcjonowanie „Kącika Babci i Dziadka” to nowa jakość i dodatkowe możliwości realizowania się częstochowskich Seniorów. Dziękujemy za to Fundacji!

Plakaty "Środy z Seniorem"