Nasze lektury

"Jeszcze chwilę"

“Jeszcze chwilę” to kontynuacja znakomicie przyjętej przez czytelniczki książki “Warto poczekać” autorstwa Liliany Fabisińskiej i Marii Fabisińskiej.
Jagoda żyje w wiecznym biegu i stresie. Jej firma budowlana ma coraz więcej klientów. Matka przenosi się do domu seniora co, zamiast wyciszyć, zaognia jeszcze ich niełatwe kontakty. W dodatku telefon nie przestaje brzęczeć − to Natasza, córka Jagody, dzwoni z drugiego końca Europy z codzienną porcją pretensji. Co gorsza, nie waha się też ograniczyć Jagodzie kontakt z wnuczką Milenką. A przecież każda babcia chce być ważna dla swoich wnuków, prawda?
Jakby tego było mało, jeden nieostrożny krok otwiera puszkę Pandory z kłopotami zdrowotnymi.
Na szczęście Jagoda zawsze może liczyć na swojego spokojnego, pogodnego męża Miszę oraz na przyjaciółki. Bo Jagoda, Dorota i Hanka stanowią zgrane trio od wielu, wielu lat. I wspólnie potrafią stawić czoło największym kłopotom.
Warto poczekać. Jeszcze chwilę. Bo kolejny dzień może zmienić wszystko.
Książkę wyróżnia DUŻY, WYGODNY DRUK.
Drugi tom cyklu pt. “Jeszcze chwilę”, miał swoją premierę 9 września 2020 r.
O autorkach JESZCZE CHWILĘ – Liliannie i Marii Fabisińskich pisaliśmy przy omówieniu pierwszego tomu – WARTO POCZEKAĆ (poniżej). 
Informacje na temat książki, recenzje dostępne są  >>> TUTAJ  <<<
Nasza fundacja objęła swoim patronatem działalność Oficyny Wydawniczej “Sliver”.
 
 
 
 
Do przygotowania niniejszych informacji Fundacja wykorzystała materiały otrzymane od Wydawnictwa.
WYDAWNICTWO

"Warto poczekać"

Dorota nie potrafi cieszyć się przyjęciem urodzinowym. Świeczek na torcie jest stanowczo za dużo, kilka tygodni wcześniej straciła pracę i nie ma widoków na nową, synowa traktuje ją z dystansem i wyraźnie próbuje coś ukryć, a ukochany mąż zachowuje się tak, jakby wcale nie przeszedł udaru i nie musiał troszczyć się o swoje zdrowie. Jednak najgorzej postępuje syn Doroty. Na szczęście są Jagoda i Hanka, przyjaciółki, na które Dorota może liczyć zawsze i wszędzie. Jest też cieplarnia w najdalszym kącie ogrodu, a z nią zmiany, których nikt nie mógł przewidzieć. Warto było poczekać na to wszystko…

Przeczytaj fragment:

Poniżej zamieszczamy link do fragmentu książki „Warto poczekać”. Życzymy miłej lektury!

Rozdział 8 w pliku PDF do pobrania

O autorkach WARTO POCZEKAĆ

Liliana Fabisińska

Z wykształcenia pedagog i kryminolog, z zawodu dziennikarka i pisarka. Autorka książek dla dorosłych i dzieci, tłumaczonych m.in. na rosyjski, chiński, koreański i niemiecki. Uwielbia podróże (pewnie po Marylce), tak jak i ciągłe bycie w biegu (też po Marylce). Najlepiej odpoczywa na włoskich i greckich wyspach, na które często wraca. Zawsze ma w torbie trzy książki, pięć notesów i papeterię – bo w każdej wolnej chwili czyta, pisze listy do koleżanek na całym świecie lub zapisuje pomysły na kolejne powieści. Przygotowując się do tworzenia nowej książki, zawsze uczy się czegoś ciekawego. Warto poczekać sprawiło, że posadziła w wielkich słojach trzy lasy, zrobiła obraz z mchu, lemoniadę z batatów i kilkanaście śmierdzących kadzideł.

Maria Fabisińska

Mama Lilki. Z zawodu fizykoterapeutka i rehabilitantka, przepracowała 40 lat w przychodni kolejowej z powodu darmowych biletów na pociągi w całej Europie. Bo jej największą pasją są podróże. Kocha Tatry i Włochy. Poza tym gotuje, piecze, szyje (jeśli trzeba to nawet suknie ślubne!), szydełkuje, haftuje, uwielbia grzebać w ziemi, czytać i chodzić do teatru, a doba jest dla niej za krótka przynajmniej o 48 godzin. Zawsze robi trzy rzeczy naraz. Nie używa zwrotu „Tego nie da się zrobić”. Ludzie, nawet całkiem obcy, chętnie opowiadają jej swoje historie, a ona wymyśla ciągi dalsze. Jest nieocenionym wsparciem dla Lilki, przy Warto poczekać – jako rasowa Silverka – konsultowała dobór wątków i rozwiązania fabularne.

WYDAWNICTWO

Liliana i Maria powołały do życia Dorotę, lat 56, i jej przyjaciółki, tworząc opowieść pełną barwnych postaci, wzruszeń i radości. Warto poczekać udowadnia, że w każdym wieku i w każdym momencie nasze życie może się gruntownie zmienić, ale to my dokonujemy wyborów, jaka ta zmiana będzie. Oczywiście nie sami. Warto skorzystać ze wsparcia męża, przyjaciółek, synowej, która przez kilkanaście lat wcale nie była synową idealną, ale także dobrej księgowej, prawniczki i Unii Europejskiej – która może nas wspomóc finansowo w realizacji planów, szczególnie gdy dołączamy do grona Silverów.

Warto poczekać to pierwszy tom cyklu. Kolejny, pod tytułem Jeszcze chwilę, miał swoją premierę 9 września 2020 r. Główną bohaterką jest tym razem Jagoda, ale oczywiście Dorota i Hanka pojawiają się także.

Do przygotowania niniejszych informacji Fundacja wykorzystała materiały otrzymane od Wydawnictwa.