Otwórzmy Dzieciom Świat

W ramach programu ,,Otwórzmy Dzieciom Świat’’ Fundacja od 1997 roku organizuje wyjazdy dla dzieci do atrakcyjnych miejsc i regionów świata. Dotychczas dzieci miały okazję zwiedzić wiele krajów – Austrię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Szwecję, Tunezję, Cypr, Grecje, Egipt, Danię, Maroko, Stany Zjednoczone, Gotlandię, Węgry, Włochy i Hiszpanię. Uczestnikami podróży są zawsze dzieci , których ojcowie (górnicy, żołnierze, policjanci, strażacy, ratownicy TOPR, marynarze, lotnicy) zginęli podczas pełnienia służby.

Do grupy tej dołączyły także dzieci z ubogich wiejskich rodzin oraz dzieci po przebytej chorobie nowotworowej. Niemal od początku funkcjonowania programu Fundacja współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami , które pomagają w jak najstosowniejszym i najbardziej właściwym doborze młodych uczestników zagranicznych wyjazdów. Dotychczas wyjeżdżały z nami osierocone dzieci wytypowane przez Stowarzyszenie Rodzin Górniczych, Stowarzyszenie Wdów po Policjantach, a także marynarzach i lotnikach.
Program ten umożliwił ponad trzem tysiącom dzieci choć na krótko zapomnieć o troskach dnia codziennego. Fundacja zorganizowała 76 wyjazdów zagranicznych na łączną kwotę ponad 4.000.000,00 zł