Pomoc dla Ukrainy

24 lutego 2022 roku bez wątpienia przejdzie do historii. Początek inwazji Rosji na Ukrainę był wstrząsem dla całego świata. W jednym momencie zmieniło się życie milionów Ukraińców, którym przyszło się obudzić w nowej rzeczywistości. strach, panika, prawdziwy ludzki dramat, po dziś dzień rozgrywa się na oczach nas wszystkich. Nie ma słów, które oddałyby to, co uciekający przed bombami bezbronni ludzie – głównie kobiety i dzieci – czuły w tamtym momencie, zostawiając cały swój dobytek, miejsca pracy, przyjaciół, rodziny. myśl, by dostać się do ukraińsko-polskiej granicy stała się w pewnym momencie ich życia jedynym i nadrzędnym celem. Dla wielu z nich walka o przetrwanie dopiero się rozpoczęła…

W duchu solidarności, współczucia i empatii, tysiące Polaków pojechało na polsko-ukraińską granicę, by wspierać potrzebujących, nie czekając na systemowe rozwiązania.

W ogólnonarodowy zryw, poza osobami prywatnymi, natychmiast włączyły się organizacje pomocowe, fundacje i stowarzyszenia.

W myśl zasady „wszystkie ręce na pokład”, nasza Fundacja w kooperację pomocową weszła wraz z Global Empowerment Mission (GEM) – amerykańską fundacją dobroczynną, niosącą pomoc na całym świecie, której przewodzi Michael Capponi.

Tak to się zaczęło…
W marcu 2022 r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej oraz Michaela Capponniego, na terenie magazynu pomocowego GEM w Rzeszowie, mówiąca o rozpoczęciu działań pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

PROJEKTY W RAMACH PROGRAMU

Mentoriada

23 kwietnia 2023 roku ruszyliśmy z pierwszą, pilotażową edycją MENTORIADY – PROGRAMU WZMACNIANIA... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl