Inne aktywności

Obok spektakularnych działań, takich jak „Projekt Relokacja” i „Pomoc Humanitarna”, nasza Fundacja regularnie uczestniczyła w zbiórkach pieniędzy i rzeczy, które miały na celu przeciwdziałaniu skutkom wojny. Jednym z licznych przykładów była aukcja charytatywna zorganizowana przez magazyn „Osobowości i Sukcesy”, podczas której zebrano środki na zakup tzw. VAC-ów – systemów zamykania ran ze wspomaganiem próżniowym.

Urządzenia zostały zakupione przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej na prośbę Wiceminister Zdrowia Ukrainy, Pani Iryny Mykychak i przekazane bezpośrednio do szpitali w Kijowie i Lwowie w 2022 roku. Łącznie na zakup VAC-ów, przeznaczyliśmy 240 000 PLN.

We sierpniu 2022 roku, Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska gościła na przejściu granicznym w Medyce, wspierała działania fantastycznej Fundacji Wolne Miejsce, która od początku inwazji Rosji na Ukrainę, świadczyła całodobową pomoc Uchodźcom wojennym.

Nasza Fundacja z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską na czele, stała się częścią zespołu, który przygotowywał i rozdawał dla ok. 1000 osób, pożywny krupnik przepisu Pani Prezydentowej – w sumie aż 300 litrów!

W przygotowywanie zupy włączyli się także: Pan Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, a także Prezydent Katowic, Pan Jerzy Woźniak oraz szereg innych, oddanych sprawie osób.

Powyższe zdjęcia: fot. Marcin Mikołajek

Początek 2023 roku był równie intensywny. Pozyskaliśmy i pośredniczyliśmy w przekazaniu Ukrainie czterech ambulansów, które przybyły z Wielkiej Brytanii. Karetki ufundowane przez wielu prywatnych donatorów, ofiarowała Outreach Paramedics dla Jednostek Straży Pożarnej w obwodach chmielnickim i rówieńskim w Ukrainie. W imieniu Zarządu Głównego Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, karetki odebrał Pan Oleh Stetsyuk – główny specjalista w sektorze pomocy humanitarnej i logistyki w Obwodzie Lwowskim.

Gościny na uroczystość przekazania karetek, udzieliła Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowie Mazowieckim, od kilku lat współpracująca z ukraińską Strażą Pożarną. Ogromne i szczególne podziękowania należą się Panu Generałowi Markowi Kowalskiemu, za Jego wkład w pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Powyższe zdjęcia: fot. Krzysztof Plebankiewicz

Inne projekty

Projekt Relokacja

Już w połowie marca 2022 roku niewielkie warszawskie biuro naszej Fundacji zmieniło się w międzynarodowe centrum operacyjne, w którym zatrudniono... Więcej →

Pomoc Humanitarna

Dzięki ogromnej determinacji Michaela Capponiego, wiosną 2022 roku powstały magazyny pomocowe w Rzeszowie i podwarszawskim Tarczynie, do których... Więcej →

Mentoriada

23 kwietnia 2023 roku ruszyliśmy z pierwszą, pilotażową edycją MENTORIADY – PROGRAMU WZMACNIANIA UKRAIŃSKICH KOBIET-LIDEREK! Pod hasłem:... Więcej →

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl