Mieszkanie Chronione

Realizując wolę Spadkodawczyni, Aleksandry Konarskiej-Szubskiej, nasza Fundacja spieniężyła odziedziczone po niej mieszkanie. Odbyliśmy szereg spotkań w gronie ekspertów oraz z przedstawicielami zaprzyjaźnionych organizacji. Rozmawialiśmy z nimi o tym, jak najkorzystniej i najpożyteczniej wydatkować środki pozyskane ze sprzedaży mieszkania, by wypełnić ostatnią wolę Pani Aleksandry, która oczekiwała, że wesprą one wychowanków domów dziecka.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaangażować w projekt mieszkania chronionego. Zaplanowaliśmy metamorfozę takiego lokalu umiejscowionego w Górze Kalwarii. Naszą ambicją było stworzenie wzorcowego mieszkania chronionego, które będzie inspiracją dla całej Polski.

18 października 2020 roku przedstawicielki Fundacji wizytowały mieszkanie chronione, będące pod popieką Domu Dzieci w Pęcherach. Młodzi ludzie po osiągnięciu pełnoletności przygotowują się w nim do samodzielności i dorosłego życia. Mieszkanie wymagało remontu. W spotkaniu uczestniczyli: projektantka wnętrz, dyrektorka Domu Dzieci w Pęcherach, starosta piaseczyński, członek Rady Powiatu oraz przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów. Fundację reprezentowała pełnomocniczka zarządu oraz dyrektorka. Mieszkania chronione w założeniu mają pomagać wychowankom Domów Dziecka w osiągnięciu samodzielności życiowej oraz rozwinięciu umiejętności społecznych.

Produkcja filmu:
Angiris: http://www.angiris.com/

Mieszkanie przed remontem

Mieszkanie po remoncie

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl