One Muszą Żyć – Budowa Kliniki w Gdańsku

W 2002 roku, w ramach programu “One muszą żyć”, Fundacja postawiła przed sobą niezwykle trudne zadanie. Postanowiła bowiem doprowadzić do budowy całkowicie nowej, wolnostojącej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Akademii Medycznej w Gdańsku w miejsce dotychczas funkcjonującego, ciasnego i mało przyjaznego dzieciom oddziału onkologicznego.

Dziesiątki listów wysłanych do potencjalnych sponsorów zaowocowały pierwszymi deklaracjami finansowego wsparcia i już 1 czerwca 2003 r. w Dniu Dziecka podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej Kliniki. W księdze pamiątkowej, stanowiącej jednocześnie kronikę budowy, Pani Jolanta Kwaśniewska wpisała słowa: “Z nadzieją na spotkanie 6 grudnia 2004 r.”. Tę datę bowiem obrano na dzień przekazania dla chorych dzieci prezentu mikołajkowego w postaci nowoczesnego, ,,motylkowego’’, trójkondygnacyjnego budynku, o planowanej powierzchni ponad 1.800 m2, którego przybliżony koszt miał wynieść około 4 mln złotych.

Dzień 3 czerwca 2005 roku był jednym z najważniejszych dni w 10-letniej historii naszej Fundacji.

Tego dnia do użytku oddano nowy budynek, który stał się siedzibą Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Gdańsku. Nowa Klinika odmieniła dotychczasowe, bardzo złe, warunki leczenia dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

Łącznie na budowę Kliniki Fundacja przekazała kwotę 4.669.245,00 złotych, z czego w 2005 roku przekazano na ten cel kwotę 514.625,00 PLN.

Program ,,One muszą żyć’’ powstał w odpowiedzi na dramatyczny stan polskiej służby zdrowia. Zasypywani setkami listów z prośbą o pomoc w ratowaniu życia i zdrowia dzieci z białaczką podjęliśmy koleje wyzwanie dofinansowywania już istniejących stanowisk przeszczepowych i tworzenie nowych.

Program miał  na celu niesienie pomocy dzieciom z chorobą nowotworową. W ramach tego programu wspierane były Ośrodki Hematologii i Onkologii Dziecięcej umiejscowione w całej Polsce. Wsparcie finansowe przeznaczane jest na remonty i rozbudowę , zakup specjalistycznego sprzętu oraz leków.

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl