Mentoriada – I edycja

24.04.2023,
FUNDACJA AMICUS EUROPAE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

Dnia inauguracyjnego, nasze uczestniczki powitali Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską. Wszyscy jesteśmy poruszeni inauguracyjnym speechem Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który podczas swojego wystąpienia zdefiniował pojęcie Niepodległości począwszy od 1918 roku po lata obecne, dzielił się swoimi bogatymi doświadczeniami w relacjach z Prezydentami Ukrainy, ale również Rosji, a przede wszystkim dał naszym uczestniczkom nadzieję na to, co dobrego spotka Ukrainę po przyjęciu jej do NATO i Unii Europejskiej.

Speech inauguracyjny poprowadziła również Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska opowiadając o roli kobiet w zmieniającym się społeczeństwie Ukrainy, o wartościach i potrzebach wynikających z dzisiejszej ich sytuacji. W drugiej części panelu, uczestniczki Mentoriady opowiedziały swoje, często dramatyczne historie, gdzie jeszcze lepiej poznaliśmy je same oraz sytuacje w jakich się znajdują.

Gościliśmy również Alinę Kurską – niegdyś Koordynatorkę Projekt Relokacja w naszej Fundacji oraz Global Empowerment Mission, dzielnie stawiającą czoła wojnie; dziś sama jest przykładem i inspiracją dla innych, będąc Dyrektorem ds. Międzynarodowych Relacji w GEM.

Drugą częścią dnia była kontynuacją wspólnego poznawania się bardziej i mniej oficjalnego. Przy tej okazji chcemy ogromnie podziękować naszemu partnerowi firmie ADALBERT’s Tea, która zapewniła herbaty dla wszystkich w ramach przerw kawowych oraz piękne zestawy herbat dla uczestniczek. Zapach herbat przez cały dzień unosił się we wnętrzach naszej Fundacji Amicus Europae Aleksandra Kwaśniewskiego.

Zwieńczeniem dnia był motywacyjny warsztat poprowadzony przez wyjątkową dziennikarkę i ekspertkę – Panią Aleksandrę Karasińską – Redaktor Naczelną Forbes Woman. Jej warsztat “11 błędnych strategii blokujących drogę do kariery” był ogromną inspiracją dla wszystkich obecnych.

Powyższe zdjęcia: fot. Krzysztof Plebankiewicz

25.04.2023,
FUNDACJA AMICUS EUROPAE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

Kolejnego dnia dotykaliśmy wyjątkowo trudnej materii. Nasze uczestniczki brały udział w całodniowym warsztacie psychologicznym prowadzonym przez wybitnych ekspertów.

Wzmacniamy. Dajemy wsparcie i narzędzia do tego, by skuteczniej radzić sobie z ekstremalnymi sytuacjami w jakich znajdują się osoby na co dzień będące w kryzysie wojennym. Wszystkie uczestniczki otrzymały fantastyczne zestawy dresowe od naszego Partnera, Fundacji 4 Pomaga, oraz przekazane nam zostały wspaniałe t-shirty “Stand with Ukraine”.

Sesji towarzyszyła również Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska dając siłę i wsparcie każdej z uczestniczek.

Zajęcia prowadzili: Pan Sebastian Chmieliński – specjalista psycholog kliniczny, interwent kryzysowy, psychotraumatolog, psychoonkolog, trener. Od wielu lat pracuje z pacjentami onkologicznymi, osobami w kryzysie i dotkniętymi skutkami traumy oraz ich rodzinami. Przez ponad piętnaście lat był zaangażowany w budowanie systemu pomocy i osłony psychologicznej polskim żołnierzom i ich rodzinom. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie interwencji kryzysowej i psychotraumatologii potwierdzone certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W swojej pracy zawodowej zajmuje się także psychosomatyką i somatopsychologią. W wolnym czasie prowadzi szkolenia i treningi psychologiczne dotyczące: stresu psychologicznego, budowania i aktywizowania zespołów, komunikacji interpersonalnej, budowania kompetencji społecznych, rozwoju osobistego, negocjacji kryzysowych, profilaktyki stresu pourazowego, psychotraumatologii i interwencji kryzysowej.

Gościmy dziś również Panią Natalię Basko – psychotraumatologa, która od wielu lat pracuje z dziećmi i dorosłymi, w tym m.in.: osobami dorosłymi w kryzysie, ofiarami wydarzeń traumatycznych (np. śmierć bliskiej osoby, wypadek). W swojej pracy wykorzystuje metody terapii poznawczo-behawioralnej.

26.04.2023,
NATWEST GROUP

Od środowego poranka, gościliśmy w siedzibie naszego Partnera, NatWest Group.

Rozpoczęliśmy warsztatem “Zarządzanie czasem” prowadzonym przez Senior Trainer NatWest Group, Panią Oktawię Hryp-Czerwińską. Pani Oktawia jest również licencjonowanym konsultantem Mental Toughness Questionaire, gdzie z pasją pomaga w rozwoju, rozpoczynając od pierwszego kroku jakim jest rozumienie własnej odporności psychicznej i jej roli w kształtowaniu postaw sprzyjających rozwojowi. Tym zagadnieniom poświęcony był drugi dzisiejszego dnia warsztat do którego dołączyła Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Po krótkim i wspólnym obiedzie przyszedł czas na tzw. świadectwa. Cztery nasze uczestniczki były gotowe na to, by wziąć udział w emocjonalnym wywiadzie prowadzonym przez Pana Mykytę Drozda i opowiedzieć o swojej dramatycznej historii. Ogromne podziękowania za pomoc w rejestracji materiału należą się Ringier Axel Springer Polska.

27.04.2023,
NATWEST GROUP

Tego dnia ponownie gościliśmy u naszego fantastycznego Partnera, NatWest Group.

Dzień rozpoczęliśmy intensywnie od warsztatu “Rewolucja technologiczna – zagrożenie czy szansa dla kobiet?”.

  • Jakie kompetencje będą potrzebne w przyszłości?
  • Jak się przekwalifikować, aby odnieść sukces w nowoczesnym świecie?

To tylko niektóre zagadnienia na które Pani Joanna Pruszyńska – Witkowska, współzałożycielka Future Collars omówiła podczas warsztatu z uczestniczkami Mentoriady.

W kolejnej odsłonie dnia, gościliśmy Prezesa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Pana Jacka Królikowskiego oraz Panią Katarzynę Dąbrowską – coacha, trenerkę i mentorkę, którzy swój czas poświęcili na omówieniu tematów wokół wartości i wizji przywództwa. Poruszono obszary zagadnień takich jak – kompetencje liderskie, a nasze talenty, budowanie zaufania w różnych obszarach – również na arenie międzynarodowej. Drugą część warsztatu poświęcono na omówieniu przywództwa w NGO.

Ostatnim warsztatem dnia było spotkanie poświęcone komunikacji w dobie mediów internetowych. O tym, jak dotrzeć z informacją o swojej działalności do właściwych odbiorców opowiedziała Pani Adrianna Omietańska – Social Media Brand Manager z Ringier Axel Springer Polska.

Wszystkim Prelegentkom i Prelegentom dziękujemy najpiękniej jak potrafimy ❤️

28.04.2023,
NATWEST GROUP / AKADEMIA PIĘKNA L’OREAL

O byciu liderką zmian, o tym jak myśleć o sobie i jakie nabyć umiejętności i nawyki, aby być skuteczną liderką poprzez stawianie granic, dbanie o siebie i budowa marki osobistej opowiadała dziś podczas pierwszego warsztatu, szóstego dnia Mentoriady, Pani Malwina Faliszewska. Warsztat Pani Malwiny wzbudził ogrom pozytywnych emocji, a także i wzruszeń.

Kolejnym warsztatem był warsztat technologiczny z ekspertami TechSoup Polska. Panie Magdalena Pieńkowska, Łucja Kornaszewska i Pan Bohdan Merezhuk nie tylko przekazali swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, ale również część warsztatu poświęcili temu w jaki sposób odróżniać fake newsy w internecie od prawdziwych informacji.

Po części warsztatowej w siedzibie naszego wspaniałego Partnera, NatWest – zabraliśmy nasze uczestniczki w wyjątkowe miejsce, do Akademii Piękna L’Oreal. Na miejsce, do Akademii przybyła Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska z wyjątkową Gościnią, Panią Katarzyną Miller, cenioną psycholożką, psychoterapeutką oraz felietonistką. Pani Kasia – tak, to kolejny nasz Anioł, przeprowadziła warsztat psychologiczny, dowartościowując i podnosząc wiarę we własne możliwości każdej z naszych uczestniczek. Nadal pozostajemy pod wielkim wrażeniem tego spotkania. Było to preludium do wyjątkowej niespodzianki, jaką przygotowaliśmy na wieczór…

Powyższe zdjęcia: fot. Krzysztof Plebankiewicz

Po spotkaniu naszych uczestniczek Mentoriady, z Panią Katarzyną Miller i Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską, pomimo początku majówkowego długiego weekendu, zespół Akademii Piękna L’Oreal z pełnym oddaniem, profesjonalizmem i ogromem serc zaopiekował się każdą z naszych uczestniczek przeprowadzając metamorfozy w postaci stylizacji fryzur i makijażu. Był w tym ogromny element zaskoczenia, gdyż Panie nie spodziewały się tego, co je czeka.

Następnie każda z Pań zaproszona została na małą sesję zdjęciową, by pamiątka z tego wydarzenia mogła towarzyszyć im przez długi czas. Radościom, uśmiechom i ogromu wzruszeń nie było końca. Na sam koniec, Panie otrzymały przepiękne upominki od L’Oreal. A wszystko to dzięki nieocenionej, pomagającej nam bezustannie, Ninie Yedigaryan. Uczciliśmy również urodziny jednej z naszych uczestniczek pysznym tortem.

To był niezapomniany dzień. I jeśli są chwilę, które chciałoby się zatrzymać, to była to jedna z takich chwil!

Powyższe zdjęcia: fot. Krzysztof Plebankiewicz

29.04.2023
Hotel Holiday Inn

Ostatniego, sobotniego dnia warsztatów, w Hotelu Holiday Inn przy ul. Twardej w Warszawie, gościliśmy wyjątkową postać. Od samego rana była z nami Pani Minister Barbara Labuda – romanistka, doktor nauk humanistycznych, polityczka, działaczka opozycji demokratycznej w czasach PRL. Posłanka na Sejm X (z listy Solidarności), minister w Kancelarii Prezydenta RP, ambasador RP w Luksemburgu w latach 2005-2010. Spotkanie z uczestniczkami Mentoriady, poświęcone było dyskusji i by odpowiedzieć na pytanie – jak sprawić, by po wojnie Ukrainki nie dały się wypchnąć od władzy, podobnie jak Polki po 1989 roku.

W gorącej, motywacyjnej dyskusji udział wzięła również Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

W kolejnej części, na zakończenie cyklu warsztatów, swój wykład o kompetencjach przyszłości poprowadziła Pani Bianka Siwińska – CEO Perspektywy Women in Tech. Jak się przekwalifikować? W jakie umiejętności zainwestować, aby odnieść sukces w nowoczesnym świecie? Czy rewolucja technologiczna jest zagrożeniem czy szansą dla kobiet? To tylko niektóre zagadnienia, na które uczestniczki znalazły odpowiedzi.

Ogromnie Paniom Prelegentkom dziękujemy za poświęcony czas.

I przyszedł czas na pełen emocji i wzruszeń finał I edycji Mentoriady, podczas którego Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska wraz z przedstawicielami naszej Fundacji, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji programu: uczestniczkom, prelegentom, partnerom.

W drodze do powstania jak i realizacji Mentoriady spotkaliśmy wiele prawdziwych aniołów, ludzi o ogromnych, bezinteresownych sercach, którzy wierzą – podobnie jak my – że razem, możemy zrobić naprawdę wiele dobrego.

Spotkanie rozpoczęła przywitaniem Pani Anna Jankowska-Drabik, Dyrektorka Fundacji “Porozumienie bez Barier”, by oddać głos Pani Prezydentowej Jolancie Kwaśniewskiej. Swoją obecnością i speechem podsumowującym zaszczyciła nas Pani Ela Bonda z ramienia naszego nieocenionego Partnera, NatWest Group, który w nas uwierzył, który z pełną mocą i całym swoim zespołem zaangażował się w ten projekt. Powiedzieć, że jesteśmy wdzięczni, to dużo za mało.

Następnie gościliśmy na scenie Panią Dominikę Bettman, Dyrektor Generalną Microsoft Polska, która naszym uczestniczkom, podarowała na zakończenie projektu ogrom słów wsparcia i motywacji. Dziękujemy!

Oficjalną część przemówień zakończyli nasi fantastyczni eksperci – psycholodzy, Pan Sebastian Chmieliński i Pani Natalia Basko, którzy pracując z uczestniczkami, podsumowali to, jak ważne jest psychologiczne wsparcie osobom dotkniętym traumą wojenną.

W kolejnej części, każda z naszych wspaniałych i dzielnych uczestniczek, przedstawiła własne świadectwo odbierając z rąk Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej certyfikat ukończenia programu. Podzieliła się swoimi wrażeniami i tym, jaka zmiana zaszła w niej samej przez te 7 intensywnych dni.

Zwieńczeniem spotkania były podziękowania i dyplomy dla naszych Partnerów. Jesteśmy wzruszeni, że pomimo majówkowego weekendu, wielu z Was znalazło czas, by raz jeszcze móc się z nami wszystkimi spotkać.

Dziękujemy Wam raz jeszcze i dziękować będziemy jeszcze długo!

Powyższe zdjęcia: fot. Krzysztof Plebankiewicz

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl