Mentoriada – II edycja

9.10.2023,
FUNDACJA AMICUS EUROPAE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

Za nami inauguracyjny dzień, drugiej edycji programu “Mentoriada” – programu wzmacniania ukraińskich kobiet-liderek!

Dzień rozpoczął wyjątkowy speech Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego poświęcony szansom i zagrożeniom przed którymi stoi Ukraina we współczesnym świecie. Ogromnie dziękujemy Panu Prezydentowi, że był dzisiejszego dnia z naszymi uczestniczkami i nami, zespołem Fundacji.

Kolejny speech inauguracyjny wygłosiła Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. Warsztat był też okazją do krótkiego zaprezentowania się uczestniczek niniejszej edycji, poznania się, przedstawienia i opowiedzenia o własnych doświadczeniach, zmaganiach i problemach.

Po krótkiej przerwie przy filiżankach pysznej i aromatycznej herbaty od Adalbert’s Tea, uczestniczki wzięły udział w kolejnym spotkaniu – tym razem z Panią Bianką Zalewską – polską dziennikarką i korespondentką wojenną, relacjonującą wydarzenia dla polskich i ukraińskich telewizji, uhonorowaną w marcu b.r. Międzynarodową Nagrodą dla Kobiet Niezwykłej Odwagi, którą Pani Bianka odebrała w Białym Domu w Waszyngtonie z rąk pierwszej damy USA Jill Biden oraz Sekretarza Stanu Antony’ego J. Blinkena. Jej warsztat pełen wzruszeń i emocji był niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich obecnych.

Po przepysznym obiedzie w Barze Mlecznym Mokotowska 22, na który Panie udały się wspólnie z Panią Prezydentową Jolantą Kwaśniewską i Panią Bianką Zalewską, nastał czas na ostatni dnia dzisiejszego wykład – Pani Aleksandry Karasińskiej – Redaktor Naczelnej Forbes Women. “11 błędnych strategii blokujących drogę do kariery” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i żywą dyskusją uczestniczek Mentoriady.

fot. Krzysztof Plebankiewicz

10.10.2023
FUNDACJA AMICUS EUROPAE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

Drugi, warsztatowy dzień Mentoriady to wyjątkowo trudny czas dla wszystkich uczestniczek. Przez cały dzisiejszy dzień, Panie pracują w wybitnym psychotraumatologiem, Panem Sebastianem Chmielińskim oraz psycholożką, Panią Natalią Basko.

Panie otrzymują wsparcie i pomoc, by samym sobie poradzić z przeżyciami, jakich doświadczyły od początku wojny w Ukrainie. Nie brakuje łez. Nie brakuje emocji. Jesteśmy z nimi. Cały czas.

fot. Krzysztof Plebankiewicz

11.10.2023
NATWEST GROUP

Nadal, pomimo późnej już pory, naładowani jesteśmy wyjątkową energią, jaka panowała podczas trzeciego, warsztatowego dnia Mentoriady 2!

Dziś gościliśmy u naszego cudownego partnera, NatWest.

Nasze uczestniczki przywitał ciepłym i pięknym słowem Pan Andrzej Pacek – Head of NatWest Poland, dając z samego rana naszym uczestniczkom wiele słów otuchy, nadziei i jak najlepszego samopoczucia. Bardzo Panu Andrzejowi dziękujemy!

Część merytoryczną rozpoczęliśmy wyjątkowym warsztatem Pani Joanny Pruszyńskiej-Witkowskiej z Future Collars“Rewolucja technologiczna – zagrożenie czy szansa dla kobiet”. O kompetencjach przyszłości, o tym jak się przekwalifikować, w jakie umiejętności zainwestować, aby odnieść sukces w nowoczesnym świecie – to tylko kilka z zagadnień poruszanych w dyskusji dzisiejszego warsztatu.

Kolejną część dnia zagospodarował nasz partner, Fundacja 4F Pomaga. Uczestniczki otrzymały zestawy fantastycznych dresów 4F, koszulki oraz… maty do jogi. I jodze właśnie poświęcona była część zajęć, by dać Paniom chwilę na relaks, rozluźnienie i odprężenie. Zajęcia poprowadziła Pani Aleksandra Chalimoniuk, za co przepięknie dziękujemy. I choć dla części uczestniczek, spotkanie z jogą było pierwszym doświadczeniem, wszystkie Panie pozostały pod ogromnym wrażeniem spotkania.

Finał dnia zakończyliśmy warsztatem wyjątkowego człowieka – Pana Przemysława Świercza – członka Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga. Pan Przemek poprowadził warsztat mentalny mający na celu podniesienie poziomu poczucia własnej wartości. Naszym uczestniczkom dodał ogromnego wiatru w skrzydła, wiary we własne siły i możliwości. Ogromnie za to dziękujemy!

fot. Krzysztof Plebankiewicz

12.10.2023
NATWEST GROUP

Czwartego dnia, uczestniczki Mentoriady miały intensywnie merytoryczny dzień warsztatowy, w siedzibie naszego Partnera, NatWest.

Dzień rozpoczęliśmy od fantastycznego warsztatu Pani Oktawii Hryp-Czerwińskiej nt. zarządzania czasem, a następnie Pani Oktawia przeprowadziła uczestniczki przez unikalny warsztat dot. wytrzymałości psychicznej / mental toughness.

Po raz kolejny, ogromnie Pani Oktawii dziękujemy, że dzieli się swoją wiedzą, swoimi doświadczeniami i swoim know-how z uczestniczkami już drugiej edycji Mentoriady! To dla nas ogromna radość!

Panie otrzymały też od NatWest piękne prezenty upominkowe 🙂

Drugą część dnia poświęciliśmy na rejestrację świadectw. Pan Mykyta Drozd z ramienia Natwest przeprowadził wywiady z trzema uczestniczkami, które zechciały podzielić się swoimi doświadczeniami – często dramatycznymi. Dziękujemy Wam za to z całych naszych serc.

fot. Krzysztof Plebankiewicz

13.10.2023
AKADEMIA PIĘKNA L’OREAL

Piątkowe przedpołudnie powitaliśmy w siedzibie naszego partnera L’Oréal Groupe w Akademii Piękna L’Oreal w Warszawie!

Dzień rozpoczęliśmy wyjątkowym warsztatem Pani Malwiny Faliszewskiej.

Jak być liderką zmian, jak myśleć o sobie i jakie nabyć umiejętności i nawyki, aby być skuteczną liderką. O stawianiu granic, dbaniu o siebie i budowaniu marki osobistej.

Ogromnie dziękujemy Pani Malwinie, że już drugą edycję wspiera uczestniczki Mentoriady! To wielka radość, że jest Pani z nami!

W drugiej części piątkowej Mentoriady w Akademii Piękna L’Oreal w Warszawie, gościła Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, która poprowadziła warsztat pt.: “Liderka na trudne czasy”. Pani Prezydentowa opowiadała o autentycznym i prawdziwym przywództwie, o poszukiwaniu jednostek, którym warto zaufać, które potrafią nami kierować.


Kolejny w programie warsztat rozwojowy, poprowadziły ekspertki L’Oreal, Pani Nina Yedigaryan oraz Pani Izabela Pawińska. Spotkanie miało na celu umocnienie wiary uczestniczek w to, że mogą polegać na sobie i na innych. Spotkaniu towarzyszyły ćwiczenia mające na celu uwolnienie emocji oraz umiejętności budowania świadomości grupy i stworzenia sieci wsparcia i wzajemnej pomocy. Przemiłym akcentem były również ciepłe słowa na koniec warsztatu od Pani Any McMahon – Dyrektor Generalnej.

Po intensywnej części merytorycznej, uczestniczkami Mentoriady zaopiekowali się eksperci i specjaliści L’Oreal przeprowadzając z pełnym oddaniem i profesjonalizmem metamorfozy ze stylizacji włosów i makijażu. Wzruszeń nie było końca. Zwieńczeniem całości były indywidualne sesje zdjęciowe dla każdej z uczestniczek, w wykonaniu naszego fotografa, Krzysztofa Plebankiewicza.

Panie otrzymały również upominki od L’Oreal Najogromniej dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. W szczególności Pani Ninie Yedigaryan, dzięki której tyle dobra doświadczamy na każdym kroku ❤

fot. Krzysztof Plebankiewicz

14.10.2023
HOTEL HOLIDAY INN

Finałowy dzień drugiej edycji Mentoriady, zorganizowaliśmy w Hotelu Holiday Inn w Warszawie. Dzień rozpoczęliśmy od dwóch, wyjątkowych Power Speech, aby postawić kropkę na i, nad tym wszystkim, czego uczestniczki doświadczyły podczas ostatnich dni.

O byciu zawsze sobą, o determinacji i konsekwencji w działaniu i realizacji postawionych sobie celów – opowiadała Pani Joanna Schuering-Wielgus.

O walce o wolność na przykładzie własnej historii, o motywacji i pokonywaniu największych trudności – przekonywała Pani Henryka Krzywonos.

Ogromnie dziękujemy Paniom za poświęcony czas, za chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami z uczestniczkami Mentoriady. Był to dla nas ogromny zaszczyt.

Sobotnie popołudnie w Hotelu Holiday Inn w Warszawie to spotkanie z udziałem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, podsumowujące drugą edycję Mentoriady.

Uczestniczki otrzymały certyfikaty, nasi cudowni partnerzy – podziękowania. Moc wzruszeń i radości towarzyszyła temu spotkaniu. Do zobaczenia – mamy nadzieję, przy kolejnej edycji!

Dziękujemy raz jeszcze Partnerom:
– Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego “Amicus Europae”
– NatWest Group
– Forbes Women
– L’Oreal
– Adalbert’s Tea
– Fundacja 4F Pomaga
– Future Collars
– Sięgaj po Więcej – Malwina Faliszewska
– Głowacki i Wspólnicy

fot. Krzysztof Plebankiewicz

Wesprzyj nas

Każda złotówka przekazana na konto naszej Fundacji, pomaga nam w realizacji rzeczy czasem niemożliwych.
Dołącz do grona wspierających nas w tym, w co wierzymy, co umiemy i co potrafimy.

Możesz nas wesprzeć jednorazowo lub wspierać regularnie co miesiąc, dzięki prostym płatnościom w portalu SiePomaga.pl.

Siepomaga

Dziękujemy również za wpłaty bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Przejdź na Siepomaga.pl